MKS Kluczbork pokonany. Trzecie zwycięstwo Dumy Kalisza w cyklu sparingów.

KKS Kalisz pokonał 3:1 piąty zespół III ligi gr. 3, MKS Kluczbork, tym samym utrzymując passę zwycięstw w sparingach zimowego okresu przygotowawczego 2020. Bramki dla “Trójkolorowych” zdobyli Kamil Sabiłło, Mateusz Majewski oraz po rzucie karnym, Sebastian Kaczyński.

W wyjazdowym spotkaniu nie uczestniczyli Andrzej Kaszuba, Mateusz Żytko, Adrian Łuszkiewicz, Mikołaj Zawistowski, Jakub Zachara, Kamil Kosut, Wiktor Smoliński oraz Mateusz Regling.

Sparing, od samego początku, był rozgrywany pod dyktando kaliskiego zespołu. Kakaesiacy nie pozwolili rywalom na swobodne budowanie akcji, wychodząc wysokim pressingiem tuż pod pole karne MKS-u. W ofensywie, akcje podopiecznych Ryszarda Wieczorka cechowało wysokie tempo, ale także wymiana krótkich podań pomiędzy zawodnikami. W 32. minucie meczu, samotny rajd Nikodema Zawistowskiego i jego dogranie piłki wykorzystał Kamil Sabiłło, otwierając wynik na 1:0 dla Dumy Kalisza. Do przerwy piłkarze KKS-u nie zdołali powiększyć prowadzenia, ale już w drugiej połowie, podyktowany rzut karny, w 51. minucie, po odgwizdanym faulu, wykorzystał Sebastian Kaczyński – w Kluczborku kaliszanie prowadzili 2:0. Na ostatnie 10 minut rywalizacji, “Trójkolorowi” oddali inicjatywę gospodarzom. W 84. minucie, prostopadłe podanie od swojego kolegi wykorzystał Bartosz Szepeta, zdobywając tym samym trafienie kontaktowe. Mimo to, dwie minuty później, po znakomitej centrze Daniela Kamińskiego, wynik na 3:1 ostatecznie ustalił Mateusz Majewski.

Kolejny pojedynek sparingowy w najbliższą środę, 05.02.2020. O godzinie 17:00, na Majkowskim Wembley przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu, Duma Kalisza zmierzy się z zespołem III ligi gr. 3, Piastem Żmigród.

| fot. mkskluczbork.pl

***
Sparing, 01.02.2020, godz. 12:00, Wojewódzki Kampus Sportowo-Rekreacyjny Stobrawa przy ul. Sportowej 7 w Kluczborku
MKS Kluczbork – KKS Kalisz 1:3 (0:1)
0:1 Kamil Sabiłło 32. min, 0:2 Sebastian Kaczyński k. 51. min, 1:2 Bartosz Szepeta 84. min, 1:3 Mateusz Majewski 86. min.

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak (46. min Patryk Pawela) – Damian Ślesicki (68. min Nikodem Zawistowski), Mateusz Gawlik (68. min Kacper Górski), Kacper Górski (46. min Paweł Łydkowski), Marcin Radzewicz (46. min Mateusz Mączyński), Michał Borecki (68. min Mateusz Majewski), Robert Tunkiewicz (46. min Filip Szewczyk), Nikodem Zawistowski (46. min Fabian Hiszpański), Mateusz Majewski (46. min Daniel Kamiński), Kamil Sabiłło (46. min Damian Poliński), Mateusz Żebrowski (46. min Sebastian Kaczyński).