MKS Kluczbork trzecim sparingpartnerem

Po spotkaniach domowych przeciwko RKS-owi Radomsko oraz Pogoni Nowe Skalmierzyce, czas na pierwszy, wyjazdowy mecz kontrolny. Tym razem podopieczni Ryszarda Wieczorka zmierzą się z piątą drużyną III ligi gr. 3, MKS-em Kluczbork.

Zespół z województwa opolskiego, na półmetku ligowych zmagań, zajmuje 5. miejsce z dorobkiem 27 punktów. Do lidera rozgrywek, rezerw Śląska Wrocław, MKS traci 9 punktów. Na 17 spotkań rundy jesiennej sezonu 2019/2020, podopieczni Jana Furlepy zwyciężyli 9 razy, 3 pojedynki zakończyły się remisem a w 6 meczach, “biało-niebiescy” musieli uznać wyższość rywali. Podczas wszystkich kolejek, kluczborscy piłkarze zdobyli 29 bramek, tracąc przy tym 24 gole. Najgroźniejszym strzelcem MKS-u, przed zimową przerwą, był Bartosz Włodarczyk, który zdołał na listę strzelców wpisać się 5 razy.

MKS Kluczbork, okres przygotowawczy, rozpoczął bardzo intensywnie, rozgrywając aż 4 sparingi. Pierwsze dwa pojedynki, przeciwko GKS-owi Jastrzębie (Fortuna 1. liga) oraz drugiej drużynie Śląska Wrocław (III liga, gr. 3), zakończyły się porażką “biało-niebieskich” kolejno 0:3 oraz 2:4. Trzeci test-mecz to także przegrana, tym razem w rywalizacji z drugoligową Skrą Częstochowa 5:1. Pozytywnie zakończyło się natomiast ostatnie spotkanie, przeciwko liderowi opolskiej IV ligi, Polonii Nysa, które MKS wygrał 3:2.

Fani Dumy Kalisza kojarzą zespół MKS-u Kluczbork z pamiętnego pojedynku 1/64 Pucharu Polski sezonu 2016/2017, rozegranego 16 lipca 2016 roku na Stadionie Miejskim przy Wale Matejki 2 w Kaliszu. Piłkarze KKS-u Kalisz, prowadzeni wówczas przez Piotra Morawskiego, z wyniku 1:4 w 60. minucie, zdołali wyrównać do 4:4, strzelając aż 2 bramki w doliczonym czasie gry. Gola na wagę zwycięstwa 5:4 oraz historycznego awansu do 1/32 Pucharu Polski na szczeblu centralnym, zdobył w 101. minucie Rafał Jankowski, kompletując tym samym hat-tricka. Ze składu występującego w tym spotkaniu, w obecnej kadrze “Trójkolorowych”, pozostał Mateusz Gawlik. Tak prezentowały się wszystkie bramki wspomnianej rywalizacji:

Zapraszamy do zapoznania się z archiwalną relacją oraz galerią.

Start sparingu z MKS-em Kluczbork już w najbliższą sobotę, o godzinie 12:00, na boisku w Wojewódzkim Kampusie Sportowo-Rekreacyjnym STOBRAWA, przy ul. Sportowej 7.