Młodzież pokonała Olimpię

Odmłodzona drużyna KKS-u, z kompletem młodzieżowców i trzema juniorami w pierwszym składzie pokonała występującą w klasie okręgowej Olimpię Brzeziny 3:0. Gole dla niebiesko-biało-zielonych w drugiej odsłonie zdobyli Daniel Stanclik, Daniel Kamiński i Nikodem Zawistowski.

Podczas spotkania z Olimpią trener Ryszard Wieczorek dał odpocząć zawodnikom, którzy stanowili o sile zespołu w rundzie jesiennej. Wolne dostali m. in. Kamil Kosut, który w sobotę usiadł na ławce oraz Mateusz Gawlik, Mateusz Mączyński, Mateusz Żebrowski, Robert Tunkiewicz, Marcin Radzewicz czy Adrian Łuszkiewicz, a tylko połowę spotkania rozegrali Michał Borecki, Fabian Hiszpański i Mateusz Żytko, którzy na murawie pojawili się w drugiej odsłonie.

To właśnie po zmianie stron Kakaesiacy zaczęli zdobywać bramki, bo w pierwszej połowie, mimo kilku dogodnych sytuacji nie znaleźli recepty na pokonanie byłego bramkarza KKS-u Jacka Kuświka. Worek z bramkami w 55. minucie rozwiązał Daniel Stanclik, który jako jedyny zachował zimną krew w polu karnym i mocnym uderzeniem otworzył wynik spotkania. Jedenaście minut później było już 2:0. Stanclik ambitnie powalczył o piłkę, którą dogrywał Fabian Hiszpański, podał do Daniela Kamińskiego, a ten mocnym uderzeniem podwyższył prowadzenie trzecioligowca. Ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do Nikodema Zawistowskiego. Młody pomocnik KKS-u zakręcił defensorem Olimpii i uderzeniem w długi róg bramki gości ustalił wynik meczu.

Warto zaznaczyć, że w wyjściowej jedenastce oprócz samych młodzieżowców zobaczyliśmy kolejny raz zawodników, którzy na co dzień występują w drużynie Juniorów Młodszych. Mowa o Mateuszu Reglingu, dla którego był to pierwszy mecz z seniorskim zespołem oraz Jakubie Zacharze i Wiktorze Smolińskim. Ta ostatnia dwójka grała już wcześniej w kontrolnej grze przeciwko Prośnie, a Smoliński zadebiutował nawet w trzeciej lidze pojawiając się w ostatnich fragmentach meczu z Nielbą Wągrowiec.

Była to przedostatnia gra podopiecznych trenera Ryszarda Wieczorka w tym roku. W najbliższą sobotę na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej Kakaesiacy zagrają jeszcze towarzysko z Piastem Gliwice.

***

Sparing, 23.11.2019, godz. 11:00, Wał Matejki 2
KKS Kalisz – Olimpia Brzeziny 3:0 (0:0)
1:0 Daniel Stanclik 56. min, 2:0 Daniel Kamiński 66. min, 3:0 Nikodem Zawistowski 87. min

KKS Kalisz: Patryk Pawela – Damian Ślesicki (68. Mikołaj Zawistowski), Wiktor Smoliński (46. Mateusz Żytko), Paweł Łydkowski (68. Wiktor Smoliński), Mikołaj Zawistowski (46. Szymon Janczak), Mateusz Regling (46. Fabian Hiszpański), Daniel Kamiński (68. Jakub Zachara), Jakub Zachara (46. Michał Borecki), Nikodem Zawistowski, Damian Poliński, Daniel Stanclik