Na trudnym terenie – pojedynek z liderem

W 15. kolejce sezonu 2020/2021 2. ligi, podopiecznych Ryszarda Wieczorka czeka trudne, wyjazdowe spotkanie. Już jutro (tj. sobota, 28 listopada), KKS Kalisz zmierzy się z liderem tabeli, pewnie spisującą się drużyną Górnika Polkowice. Start pojedynku o godzinie 14:15, na Stadionie Miejskim przy ul. Kopalnianej 4 w Polkowicach. Początek transmisji o godzinie 14:00, na oficjalnym kanale YouTube Polskiego Związku Piłki Nożnej, Łączy nas piłka TV (https://cutt.ly/transmisjaGORNIKvsKKS).

Dla zespołu z Polkowic, obecny sezon to druga z rzędu kampania w 2. lidze. Górnik, w swojej historii, oprócz występów na zapleczu Ekstraklasy, ma także zapisany epizod gry w najwyższej klasie rozgrywkowej – miało to miejsce w sezonie 2003/2004. Wtedy wówczas “zielono-czarni” zajęli 12. miejsce w tabeli, a o utrzymanie w dotychczasowej I lidze, musieli powalczyć w barażach. W dwumeczu górą była drużyna Cracovii, która pokonała Górnika Polkowice 0:8. Ponadto nasz rywal, w przeszłości, był także półfinalistą Pucharu Ligi (2000/2001) oraz ćwierćfinalistą Pucharu Polski (2003/2004).

W aktualnej kampanii, Górnik to lider drugoligowych zmagań. Polkowiczanie, na 13 rozegranych spotkań, zwyciężali 10 razy, raz remisując i dwukrotnie przegrywając swój pojedynek. Z 31 punktami na koncie, wyprzedzają o 2 oczka GKS Katowice, który obecnie zajmuje 2. miejsce w tabeli. Bilans bramkowy “zielono-czarnych” to 29-10, natomiast najskuteczniejszym wśród zawodników Górnika jest Eryk Sobków (9 goli).

Górnik Polkowice, w tym sezonie, pokonał Sokoła Ostróda (3:0), Hutnika Kraków (3:0), rezerwy Lecha Poznań (3:1), Pogoń Siedlce (4:2), Olimpię Grudziądz (1:0), Znicza Pruszków (4:0), Olimpię Elbląg (3:0), Błękitnych Stargard (2:1), Skrę Częstochowa (3:1) oraz Garbarnię Kraków (2:1). Remis przypadł w pojedynku z drugą drużyną Śląska Wrocław (0:0), natomiast bez punktów zakończyły się rywalizacje z GKS-em Katowice (0:2) oraz Stalą Rzeszów (1:2).

Najbliższe spotkanie poprzedzone zostanie uroczystą minutą ciszy, na cześć zmarłego Diego Maradony, jednego z najwybitniejszych zawodników w historii piłki nożnej. W poprzednich kolejkach uczciliśmy pamięć Henryka Pawlaka (byłego kierownika zespołu seniorów oraz grup młodzieżowych Dumy Kalisza), Bogdana Jamroszczyka (wieloletniego prezesa Kaliskiego Towarzystwa Sportowego), Andrzeja Gowarzewskiego (wybitnego historyka futbolu, wielkiego dziennikarza) oraz Adama Musiała (34-krotnego reprezentanta Polski, brązowego medalisty Mistrzostw Świata z 1974 roku, legendy Wisły Kraków).

Start meczu 15. kolejki, Górnik Polkowice – KKS Kalisz, już jutro (tj. sobota, 28 listopada) o godzinie 14:15, na Stadionie Miejskim przy ul. Kopalnianej 4 w Polkowicach. Początek transmisji o godzinie 14:00, na oficjalnym kanale YouTube Polskiego Związku Piłki Nożnej, Łączy nas piłka TV (https://cutt.ly/transmisjaGORNIKvsKKS).