Nabór do sekcji tenisa

Sekcja Tenisa KKS Włókniarz 1925 Kalisz rozpoczęła nabór do nowych grup treningowych na 2018 rok. Pierwszy jego etap potrwa do 8 lutego i zakończy się pokazowymi, bezpłatnymi, treningami w okresie ferii zimowych. Na zajęcia tenisowe zapisywać można dzieci już od piątego roku życia!

Sekcja Tenisa KKS Kalisz jest licencjonowanym członkiem Polskiego Związku Tenisowego, co umożliwia jej adeptom występy w turniejach rankingowych PZT, a kadrę szkoleniową nobilituje do systematycznego poprawiania kwalifikacji, poprzez udział w szkoleniach, kursach, konferencjach itp.

Klub swą działalność szkoleniową wobec najmłodszych adeptów opiera na metodach treningu wynikających z założeń programu Tenis 10. Program ten wprowadzony został w większości krajów Europy i nie tylko (także m.in. w USA i Kanadzie), a wspierają go największe sławy światowego tenisa, takie jak: Roger Federer, Rafael Nadal czy Andy Roddick.

Głównym założeniem programu “Tenis10” jest ułatwienie dzieciom szybszego i przyjemniejszego opanowania podstawowych umiejętności, poprzez dostosowanie treningu do ich możliwości fizycznych. Ważnym czynnikiem jest odpowiednie do wieku dopasowanie wymiaru kortu, rodzaju piłki i długości rakiety – tak aby dzieci czuły komfort podczas treningów i zabaw – aby nauka poprzez zabawę dawała jak najlepsze efekty!

Do Klubu zapisywać można także starsze dzieci. Z myślą o nich tworzone są dedykowane grupy wiekowe, w których uczy się zasad gry w tenisa i podstawowych technik uderzeń. Zajęcia prowadzone są w grupach maksymalnie 4-6-osobowych. Istnieje również możliwość treningów indywidualnych.

Program szkolenia dostosowywany jest do potrzeb zawodników, uwzględniając ich wiek oraz umiejętności tenisowe. Celem Klubu jest, aby proces szkolenia nie obejmował swym zakresem tylko i wyłącznie zajęć tenisowych. W zależności od zaawansowania szkolenia, poszczególne grupy odbywały będą również treningi ogólnorozwojowe, które pomogą w osiąganiu zamierzonych celów sportowych.

Sekcja Tenisa KKS Kalisz swoją działalność prowadzi od dwóch lat. W klubie trenuje blisko setka dzieci, a zajęcia prowadzi siedmiu instruktorów/trenerów tenisa. W okresie zimowym treningi odbywają się na halach sportowych PWSZ (ul. Poznańska) oraz OSRiR (ul. Łódzka), a także na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 9 (ul. Żwirki i Wigury). Od kwietnia lub maja (w zależności od pogody) treningi odbywać się będą na kortach „otwartych”.

Kolejne etapy tegorocznego naboru planowane są po feriach zimowych oraz przed rozpoczęciem wakacji. Osoby zainteresowane zapisaniem dziecka na zajęcia tenisowe otrzymają więcej informacji pod numerem telefonu: 502 593 490.

SEKCJA TENISA KKS WŁÓKNIARZ 1925 KALISZ OFERUJE:
– Całoroczne szkolenie, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, w niewielkich grupach (maksymalnie 5-6- osobowych), wzbogacone o elementy treningu ogólnorozwojowego.
– Program szkoleniowy dostosowany do potrzeb zawodników, uwzględniając ich wiek oraz umiejętności tenisowe.
– Możliwość treningów zindywidualizowanych, zarówno pod względem częstotliwości, jak i programu szkoleniowego.
– Zajęcia dla dzieci na poziomie klas 0-3, bazujące na programie Międzynarodowej Federacji Tenisowej – Tenis 10.
– Przedszkole tenisowe (dla dzieci w wieku 5-6 lat) – zajęcia prowadzone w formie zabaw i gier, oswajające dzieci z kortem tenisowym, rakietami i piłkami.
– Uczestnictwo w ogólnopolskich rozgrywkach Talentiady.
– Udział w turniejach rankingowych Polskiego Związku Tenisowego.

Bieżące informacje na temat funkcjonowania Sekcji Tenisa KKS Kalisz śledzić można na Facebooku (https://www.facebook.com/KKS-Kalisz-sekcja-tenisa-1016443775081269). Filmowe podsumowanie działalności klubu w 2017 roku: https://www.youtube.com/watch?v=2tCCyl0TH1s&t).