Nerwówka w Elblągu. Cenny remis w meczu z Olimpią

Kakaesiacy zremisowali na wyjeździe 2:2 z Olimpią Elbląg, w pojedynku 3. kolejki eWinner 2. ligi. Do przerwy podopieczni Bartosza Tarachulskiego przegrywali 0:1, ale w drugiej części oglądaliśmy bardziej ofensywny KKS. Dwie bramki, w tym jedną po rzucie karnym, zdobył w meczu Nestor Gordillo. Zwycięstwa nie udało się jednak doprowadzić do ostatniego gwizdka. W końcowym fragmencie starcia z boiska wyleciał Mateusz Gawlik, który faulował w polu karnym. Jedenastkę wybronił Maciej Krakowiak, choć kilka chwil później gospodarze zadali cios na remis.

Gospodarze, już w 5. minucie, wykorzystali swoją pierwszą okazję. Po kontrataku, przelobowany strzałem z odległości został Maciej Krakowiak – gola dla Olimpii zdobył Aron Stasiak. W odpowiedzi Nestor Gordillo, znajdujący się w polu karnym, skierował piłkę w słupek bramki. W 25. minucie Mateusz Wysokiński miękko wrzucił futbolówkę na głowę Piotra Giela, ale uderzenie napastnika zostało skutecznie zblokowane przez defensora Olimpii. W pierwszej połowie “Trójkolorowi”, za sprawą szczelnej obrony gospodarzy, mieli problem z ofensywną grą. Do przerwy mogła się podobać natomiast współpraca Daniela Kamińskiego, Wiktora Smolińskiego i Mateusza Wysokińskiego, która wypracowała kilka wrzutek.

W 54. minucie, po błędzie jednego z zawodników “Związkowych”, szybko akcję wyprowadził Michał Borecki. Znów zabrakło niestety skutecznego dogrania i wykończenia sytuacji – na piłkę czekał Piotr Giel. W 57. minucie podopiecznym Bartosza Tarachulskiego udało się zdobyć trafienie na remis. Kakaesiacy wyprowadzili szybki kontratak, a w punkt piłkę do wbiegającego Nestora Gordillo dograł Nikodem Zawistowski. Hiszpan skutecznie uderzył z główki na bramkę Olimpii. “Trójkolorowi”, po tym golu, zyskali pewność na murawie. Znów sytuację podbramkową wypracował Zawistowski, który po rajdzie w pole karne, był faulowany przez jednego z gospodarzy. Jedenastkę pewnie wykorzystał Nestor Gordillo, zdobywając tym samym bramkę na 2:1 dla KKS-u. Hiszpański pomocnik, po raz drugi w tym meczu, wpisał się na listę strzelców. Przez ostatni kwadrans było bardzo nerwowo w Elblągu. W 85. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył za faul w polu karnym Mateusz Gawlik. Krakowiak wybronił jedenastkę, jednak chwilę później skutecznie wrzutkę wykorzystał zawodnik Olimpii, Adrian Piekarski. Do zakończenia meczu kakaesiacy wytrwale bronili remisu, a rywale jeszcze dwukrotnie mogli wyjść na prowadzenie. Najpierw w 87. minucie, po uderzeniu z główki, piłka odbiła się od poprzeczki, później kaliski goalkeeper na raty wybronił mocne, płaskie uderzenie z dystansu. Do ostatniego gwizdka rezultat meczu nie uległ już jednak zmianie.

| fot. Michał Sobczak, Fakty Kaliskie

***
3. kolejka sezonu 2022/2023 eWinner 2. ligi, 31.07.2022, godz. 17:00, Stadion Miejski przy ul. Agrykola 8 w Elblągu
Olimpia Elbląg – KKS Kalisz 2:2 (1:0)
1:0 Aron Stasiak 5. min, 1:1 Néstor Gordillo 57. min, 1:2 Néstor Gordillo 69. min k., 2:2 Adrian Piekarski 85. min.

Olimpia Elbląg: 27. Andrzej Witan – 15. Patryk Jakubczyk, 5. Kamil Wenger, 3. Łukasz Sarnowski, 25. Adrian Piekarski, 17. Marcel Stefaniak (76. min 7. Łukasz Turzyniecki) – 18. Dawid Danilczyk (70. min 11. Maciej Famulak), 13. Michał Kuczałek, 14. Marcin Czernis (76. min 20. Jakub Branecki) – 90. Aron Stasiak (76. min 10. Jan Sienkiewicz), 9. Dawid Wojtyra (65. min 8. Marcin Rajch).

KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak – 37. Nikodem Zawistowski (76. min 17. Jakub Głaz), 26. Filip Kendzia, 3. Mateusz Gawlik, 42. Wiktor Smoliński, 77. Daniel Kamiński (76. min 22. Karol Smajdor) – 11. Michał Borecki, 24. Mateusz Wysokiński, 14. Bartosz Gęsior (65. min 71. Kamil Koczy), 10. Néstor Gordillo (82. min 38. Jakub Wilczyński) – 9. Piotr Giel.

Żółte kartki: Wojtyra, Stefaniak (Olimpia) i Gawlik (2), Kamiński, Wysokiński, Głaz, Smajdor (KKS).
Czerwona kartka: Mateusz Gawlik (w 83. minucie, za drugą żółtą, KKS).