Nie żyje Jerzy Piotrowicz

Dziś, w wieku 87 lat, zmarł Jerzy Piotrowicz, były trener i zawodnik Kaliskiego Klubu Sportowego. Niebiesko-biało-zielone barwy, na murawie ale także na ławce trenerskiej, reprezentował przez ponad 20 lat. 10 marca 2016 roku, razem z Krzysztofem Pawlakiem i Arkadiuszem Krancem, otworzył zmodernizowany stadion przy ul. Łódzkiej.

Jerzy Piotrowicz, w 1948 roku, był zawodnikiem kaliskiej Gwardii, a kolejne dwa lata spędził już we Włókniarzu, z którym awansował do A-klasy. Ówczesny system rozgrywek w Polsce nie był rozbudowany, o czym świadczy fakt, że z A-klasy można było awansować do Ligi Okręgowej, a następnie do II i I ligi. Jerzy Piotrowicz był pierwszym trenerem w historii naszego klubu, który objął stery drużyny młodzieżowej. Nastąpiło to dokładnie w 1959 roku, a wówczas, oprócz kadry seniorów, nie było innego zespołu reprezentującego barwy KKS-u. Rola szkoleniowca, Panu Jerzemu, sprawiała wiele radości. – Moje hobby to praca z młodzieżą. – stwierdził Piotrowicz na łamach „Kaliskiego Włókniarza”, opublikowanego w 1973 roku. Ukończył on studium trenerskie przy Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz legitymował się tytułem trenera II klasy piłki nożnej. Jerzy Piotrowicz prowadził także, przez niedługi czas, seniorskie drużyny Prosny i Włókniarza.

Images: stare archiwum.JPG

Podczas jednej z wizyt w siedzibie KKS-u Kalisz, Jerzy Piotrowicz przekazał na rzecz klubu cenne pamiątki, w tym archiwalne zdjęcie drużyny, wykonane w 1956 roku, kiedy to ówczesny Włókniarz awansował do A-klasy.

Images: stare archwum gl (2).JPG

Widzimy (od lewej): Jerzy Piotrowicz, Zdzisław Olszewski, Józef Jędraszczyk, Stefan Biernacki, Czesław Piotrowski, Zbigniew Ostrowski, Krzysztof Gorzelańczyk, Wacław Juszczak, Lucjan Wawrzyniak, Tadeusz Łużyński i Jerzy Piotrowski.

Zarząd, pracownicy i piłkarze klubu KKS Kalisz, składają rodzinie najszczersze kondolencje oraz wyrazy głębokiego współczucia.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 11 lutego, o godzinie 12:00, w Kościele NMP Królowej Polski przy ul. Żeromskiego 26/28 w Kaliszu.