Odwiedziny w SMS

Wiceprezydent Kalisza, Grzegorz Kulawinek oraz przewodniczący Rady Miasta, Tadeusz Skarżyński, odwiedzili VII Liceum Ogólnokształcące, aby spotkać się z dyrekcją, nauczycielami wychowania fizycznego a także uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego, uczęszczającymi do klas o profilu sportowym.

Podczas wizyty włodarzy, udało się porozmawiać na temat funkcjonowania placówki a także bieżących i przyszłych zadań. Oprócz przedstawicieli miasta, w spotkaniu uczestniczyli: prezes KKS Kalisz, Robert Trzęsała, a także dyrektor szkoły, Aneta Justyńska. Uczniowie mieli okazję zaprezentować się w nowych strojach, częściowo ufundowanych przez Miasto Kalisz.– Klasy sportowe cieszą się dużą popularnością. Pamiętajcie o tym, że sportowcy muszą dbać nie tylko o kondycję fizyczną, ale również o dobre wyniki w nauce. Życzę Wam spełnienia marzeń, zwłaszcza tych sportowych i sukcesów.
– powiedział do zgromadzonych uczniów Grzegorz Kulawinek.

VII Liceum Ogólnokształcące w Kaliszu, w roku szkolnym 2019/2020, uruchomiło 7 klas sportowych. Warto podkreślić, że aż 5 to klasy pierwsze, co tylko potwierdza duże zainteresowanie tym profilem wśród młodzieży. Partnerem klas sportowych o profilu “piłka nożna” jest klub KKS Kalisz.

| fot. kalisz.pl