Otwarcie roku z RKS-em Radomsko

Czas na pierwsze spotkanie kadry seniorów KKS-u Kalisz w 2020 roku. W ramach zimowego okresu przygotowawczego, przed startem rundy wiosennej, podopieczni Ryszarda Wieczorka zmierzą się z beniaminkiem grupy 1 III ligi, RKS-em Radomsko. Sparing już w najbliższą sobotę, 25 stycznia, o godzinie 12:00, na Majkowskim Wembley przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu.

Rywale “niebiesko-biało-zielonych”, w poprzednim sezonie, wywalczyli awans, zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach łódzkiej IV ligi. Świetny bilans 26 zwycięstw, 4 remisów i 2 porażek, pozwolił zebrać łącznie 82 punkty oraz wyprzedzić m.in. drużyny KS Kutno i Warty Sieradz, które zajęły kolejno trzecią i drugą lokatę. Od lipca 2019 roku, szkoleniowcem zespołu z Radomska był 58-letni Waldemar Tęsiorowski, były piłkarz RKS-u, ale także wieloletni asystent trenera Ryszarda Tarasiewicza w Śląsku Wrocław, ŁKS-ie Łódź oraz Zawiszy Bydgoszcz. Dwa miesiące później zdecydowano o rozwiązaniu kontraktu z Tęsiorowskim, z powodu niezadowalających wyników – drużyna zdołała, w ciągu dwóch miesięcy, wygrać zaledwie dwa spotkania. Obecnie coachem ekipy z Radomska jest Dominik Bednarczyk, który powrócił do prowadzenia tego zespołu, po zakończeniu współpracy z trzecioligową Avią Świdnik.

RKS Radomsko, w obecnej kampanii III ligi gr. 1, zajmuje 11. miejsce, z dorobkiem 24 punktów na koncie. Po 18 spotkaniach rundy jesiennej, przeciwnicy mają na koncie 7 zwycięstw, 3 remisy i 8 porażek. Zawodnicy z Radomska mieli już okazję rozegrać, w tym roku, dwa test-mecze. Pierwszy z nich, przeciwko drugoligowej Skrze Częstochowa, zakończył się porażką radomszczan 1:2, a jedyną bramkę dla RKS-u zdobył Aleksander Ślęzak. W ostatnim sparingu, zespół z Radomska pokonał czwartoligowy Znicz Kłobuck 2:1, a tym razem na listę strzelców wpisali się Yoshioka oraz Woźniak.

Warto przypomnieć, że “Trójkolorowi” oraz RKS Radomsko spotkali się 20 lipca 2013 roku, podczas sparingu przygotowującego do startu sezonu 2013/2014 IV ligi. KKS wygrał wtedy, na Stadionie Miejskim przy Wale Matejki 2, 2:0, a bramki dla “niebiesko-biało-zielonych” zdobyli wówczas Konrad Chojnacki oraz Albert Gośliński.

Pierwszy gwizdek w spotkaniu Dumy Kalisza przeciwko RKS-owi Radomsko w sobotę 25 stycznia, o godzinie 12:00, na Majkowskim Wembley przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.