Patryk Pawela zawodnikiem Polonii Kępno

21-letni goalkeeper Dumy Kalisza, Patryk Pawela został wypożyczony do czwartoligowej Polonii Kępno. Kontrakt przewiduje grę zawodnika do końca bieżącego sezonu.

Prawonożny zawodnik, jako młodzieżowiec, pierwsze kroki stawiał w takich drużynach jak Górnik Libiąż, Wisła Kraków czy Soła Oświęcim. W ostatnim, w sezonie 2017/2018, zadebiutował w seniorskim zespole, występującym na szczeblu III ligi grupy 3. Kampanię 2018/2019, goalkeeper spędził grając w rezerwach ówczesnego klubu Ekstraklasy, Miedzi Legnica. Latem 2019 roku, Pawela dołączył do Dumy Kalisza w ramach wypożyczenia z Górnika Libiąż. Ostatecznie, w lipcu 2020 roku, ustalono warunki przejścia oraz podjęto decyzję o transferze definitywnym do “Trójkolorowych”.

Patryk Pawela, w obecnym sezonie, rozegrał 3 spotkania na poziomie 2. ligi, zachowując w 2 rywalizacjach czyste konto. Bramkarz regularnie występował w drugiej drużynie. W rozgrywkach wielkopolskiej PROEKO IV ligi, Pawela zagrał 14 razy, spędzając na murawie ponad 1000 minut.

Patryk, życzymy powodzenia!