Pechowy remis

KKS Kalisz zremisował dziś 1:1 z pierwszoligowym Chrobrym Głogów, w przedsezonowym sparingu rozgrywanym w ramach zimowego obozu przygotowawczego. Dwukrotnie na listę strzelców w meczu wpisał się Bartosz Waleńcik – drugie trafienie defensora było niestety bramką samobójczą.

Przełamanie rezultatu nastąpiło w 34. minucie rywalizacji. Dogranie z rzutu rożnego Daniela Kamińskiego, uderzeniem z główki wykorzystał Bartosz Waleńcik. KKS dość pewnie prowadził grę przez resztę spotkania, jednak w 73. minucie, po nieporozumieniu w kaliskiej defensywie, futbolówka skierowana przez Waleńcika, wpadła do bramki “niebiesko-biało-zielonych”. Trafienie samobójcze ustaliło wynik sparingu, gdyż później żadna z drużyn nie była w stanie zdobyć gola na wagę zwycięstwa.

Kolejny sparing podopiecznych Ryszarda Wieczorka już w najbliższą sobotę 13 lutego. We Wrocławiu, Duma Kalisza zmierzy się kontrolnie z kolejnym pierwszoligowcem, Miedzią Legnica.

***
Sparing, 10.02.2021, godz. 12:00, III płyta kompleksu przy ul. Wita Stwosza 3 w Głogowie
Chrobry Głogów – KKS Kalisz 1:1 (0:1)
0:1 Bartosz Waleńcik 34. min, 1:1 Bartosz Waleńcik 73. min s.

Chrobry Głogów: Kacper Bieszczad – Michał Ilków-Gołąb (64. min Marcel Ziemann), Kamil Juraszek (46. min Mavroudís Bougaḯdis), Michał Michalec (64. min Przemysław Stolc), Nikodem Niski – Patryk Bryła (64. min Dominik Dziąbek), Robert Mandrysz (64. min Jakub Michalczyk), Jaka Kolenc (64. min Tomasz Cywka), Damian Piotrowski (64. min Mateusz Machaj), Dominik Piła (64. min Maksymilian Banaszewski) – Mikołaj Lebedyński (64. min Damian Kowalczyk).

KKS Kalisz: zawodnik testowany (46. min Kamil Kosut) – Kamil Sabiłło (46. min Romāns Mickevičs), Bartosz Waleńcik (46. min zawodnik testowany), Mateusz Gawlik (69. min Bartosz Waleńcik), Marcin Radzewicz (46. min Mateusz Mączyński), Daniel Kamiński (46. min Nikodem Zawistowski) – Robert Tunkiewicz (69. min Kamil Koczy), Michał Borecki (46. min Adrian Łuszkiewicz), Tomasz Hołota (69. min Michał Borecki), Néstor Gordillo (46. min Jakub Chojnowski) – Bartłomiej Maćczak (46. min Mateusz Majewski).