Pierwsze sparingi seniorów Dumy Kalisza!

Już w najbliższy piątek oraz sobotę, podopieczni Ryszarda Wieczorka rozegrają pierwsze kontrolne spotkania, po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Na początek KKS Kalisz zmierzy się z czwartoligową Victorią Ostrzeszów oraz przedstawicielem III ligi gr. 1, RKS-em Radomsko.

3 lipca (piątek) o godzinie 18:00, na Stadionie Miejskim przy Wale Matejki 2, sztab szkoleniowy “Trójkolorowych” sprawdzi formę testowanych zawodników w starciu przeciwko 8. drużynie zeszłego sezonu wielkopolskiej IV ligi, Victorii Ostrzeszów. Następnego dnia, na godzinę 11:00 zaplanowano kolejny sparing, podczas którego KKS powalczy o zwycięstwo z 11. zespołem III ligi gr. 1, RKS-em Radomsko. Test-mecz z “żółto-niebieskimi” odbędzie się, inaczej niż piątkowa rywalizacja, na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej 19-29.

W najbliższym czasie, oprócz pojedynków z Victorią Ostrzeszów oraz RKS-em Radomsko, kakaesiacy zagrają kontrolnie także m.in. z KS-em Kutno, Jarotą Jarocin, Świtem Skolwin Szczecin, MKS-em Kluczbork oraz Sokołem Aleksandrów Łódzki. Termin rozegrania kolejnych sparingów uzależniony jest jednak od tego, jak powiedzie się “niebiesko-biało-zielonym” w zmaganiach Wielkopolskiego Totolotek Pucharu Polski. Przypomnijmy, że zaległa rywalizacja przeciwko ekipie SKP Słupca, w ramach 1/8 finału, zaplanowana jest na weekend 11-12 lipca.

Warto podkreślić, że lista sparingpartnerów zostanie wydłużona o zespoły z II i I ligi, ale ze względu na trwający na szczeblu centralnym sezon, szczegóły nie są jeszcze znane.

| fot. Michał Sobczak, faktykaliskie.pl