Pierwszy tydzień przygotowań za nami

Drużyna KKS-u Kalisz ma za sobą pierwszy tydzień zimowych przygotowań do wiosennych rozgrywek o mistrzostwo 2. ligi. Trener Ryszard Wieczorek, podczas pierwszych tegorocznych jednostek treningowych, miał do dyspozycji 32 zawodników.

“Trójkolorowym” niestraszne są niesprzyjające warunki atmosferyczne. Niemalże przez cały tydzień, zajęciom treningowym, odbywającym się na Majkowskim Wembley w Kaliszu, towarzyszyła prawdziwa zimowa aura. Mimo to, plan nakreślony przez trenera Ryszarda Wieczorka został zrealizowany w stu procentach. Oprócz treningów na świeżym powietrzu, zespół korzystał z siłowni oraz kompleksowej odnowy biologicznej. Ponadto we wtorek przeprowadzono badania krwi, a także testy wydolnościowe.

Wśród trenujących zawodników, oprócz nowego piłkarza naszego Klubu Romansa Mickievicsa, a także włączonego do kadry pierwszego zespołu Adama Zadki, zaobserwować można było kilku graczy testowanych. Warto dodać, że również w przyszłym tygodniu spodziewany jest przyjazd następnych kandydatów do gry w barwach Dumy Kalisza.

Przed nami drugi tydzień okresu przygotowawczego. Pierwszy sparing KKS rozegra w środę 27 stycznia – rywalem kakaesiaków będzie trzecioligowa Unia Janikowo. Znamy już także termin zimowego zgrupowania. Odbędzie się ono w Kaliszu, od 3 lutego do 13 lutego.