Piotr Kiszka nie żyje

W wieku 70 lat zmarł Piotr Kiszka, były zawodnik oraz trener KKS-u Kalisz. Do ekipy “Trójkolorowych”, Kiszka dołączył pod koniec lat 70., a po zakończeniu zawodowej kariery w roli piłkarza, kilkukrotnie obejmował stanowisko szkoleniowca “niebiesko-biało-zielonych”. Zarząd, pracownicy i piłkarze Klubu, składają rodzinie najszczersze kondolencje oraz wyrazy głębokiego współczucia.

Piotr Kiszka dołączył do ówczesnego Włókniarza w wieku 27 lat. Solidna i dobra gra zawodnika sprawiła, że nazwisko Piotra Kiszki było wymieniane obok innych wyróżniających się piłkarzy – m.in. Zbigniewa Pleśnierowicza i Piotra Romke. W sezonie 1985/1986, Kiszka zadebiutował na ławce trenerskiej, gdy zespół rywalizował w III lidze. Do tej roli powrócił w kampanii 1994/1995. Ostatni raz, Piotr Kiszka poprowadził “niebiesko-biało-zielonych” w sezonie 2004/2005, grających wówczas w grupie południowej wielkopolskiej IV ligi. Były piłkarz i trener regularnie pojawiał się na spotkaniach Dumy Kalisza, wiernie kibicując swoim młodszym kolegom.

Ceremonia pogrzebowa Piotra Kiszki, byłego zawodnika oraz trenera KKS-u Kalisz, odbędzie się 18 stycznia (poniedziałek), o godzinie 13:00, w kościele OO. Franciszkanów, przy ul. Sukienniczej 7 w Kaliszu.

| fot. Michał Sobczak, faktykaliskie.pl