Piotr Morawski nadal trenerem. Klub przedłużył kontrakt.

Piotr Morawski pozostanie trenerem zespołu seniorów KKS-u Kalisz. Wczoraj zarząd klubu przedłużył umowę ze szkoleniowcem do końca kolejnego sezonu.

Dla 33-letniego Piotra Morawskiego, będzie to już trzeci sezon za sterami seniorskiej ekipy KKS-u. Funkcję pierwszego trenera „trójkolorowych” objął dokładnie 1 lipca 2016 roku, zastępując na tym miejscu Sławomira Suchomskiego. Miniony sezon na boiskach trzeciej ligi, prowadzeni przez Piotra Morawskiego kakaesiacy zakończyli na niezłym, piątym miejscu w grupie 2. Ów wynik, w odniesieniu do nadchodzącej kampanii, traktowany jest jako minimum. – Na pewno nie chcielibyśmy wypaść gorzej niż w poprzednim sezonie. Jeśli uda się osiągnąć więcej, sprawimy radość sobie oraz kibicom. Czas pokaże, na ile nasze zamierzenia uda się przekuć w wynik – dodaje Robert Trzęsała, prezes KKS-u Kalisz.

W osiągnięciu dobrych wyników pomóc mają zmiany kadrowe w zespole. Trener Morawski testuje obecnie kilku potencjalnych kandydatów. W ostatecznym wyborze pomóc mają zaplanowane na czas okresu przygotowawczego sparingi. Dwa już się odbyły. Pierwszy, z LKS-em Gołuchów zakończył się remisem 1:1, w drugim KKS pokonał trzecioligową Jarotę Jarocin 5:0. Kolejny sprawdzian już w tę sobotę. O godzinie 14.30, na stadionie przy ul. Łódzkiej, kaliszanie podejmą ekipę Sokoła Aleksandrów Łódzki.