Pływackie Grand Prix – wyróżnienia dla Julii Maik i trenera Dominika Grudzińskiego

Podczas rozegranego w Poznaniu Arena Grand Prix Pucharu Polski, zarząd Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego uhonorował dyplomami najlepszych zawodników i trenerów mijającego roku. W gronie wyróżnionych listami gratulacyjnymi znaleźli się również reprezentanci sekcji pływackiej KKS Kalisz: zawodniczka Julia Maik i jej trener Dominik Grudziński.

Decyzja zarządu WOZP nie powinna dziwić. Przypomnijmy, że Julia Maik to tegoroczna, podwójna mistrzyni kraju na 50 i 100 metrów stylem dowolnym. Wywalczone podczas lipcowych Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich w Lublinie tytuły podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego okrasiła dodatkowo pucharem dla najlepszej zawodniczki tej imprezy.

W Poznaniu, podczas Grand Prix Pucharu Polski, Julia Maik nie wystartowała, bowiem szlifuje formę przed zbliżającymi się zimowymi mistrzostwami kraju. Startowali natomiast, i to z dobrymi efektami, inni pływacy KKS-u Kalisz. Najlepiej zaprezentowała się Zuzanna Domżol, która w konkurencji 800 m stylem dowolnym uzyskała czas 9:13.63 i w rywalizacji z krajową czołówką zajęła 8. miejsce w kategorii open i 2. w gronie zawodników 17-18 letnich. Trenowana przez Dominika Grudzińskiego zawodniczka dobrą formę potwierdziła także na krótszych, sprinterskich dystansach. Rekordy życiowe odnotowała na 50 m (28.40) i 100 m (1:01.37) kraulem.

Wysokie miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajmowali ponadto:

– Julia Kantecka – wśród zawodniczek 16- letnich była druga na 200 m stylem grzbietowym i trzecia na tym samym dystansie w stylu zmiennym. Ponadto ustanowiła rekord życiowy na dystansie 200 m stylem dowolnym, zajmując 10. pozycję z wynikiem 2:10.02.

– Natalia Grzelczyk – wśród pływaczek 17-18 letnich zajęła 5. miejsce na 100 m stylem grzbietowym, a na dwukrotnie dłuższym dystansie w tym samym stylu była siódma. Dodatkowo w konkurencji 100 m stylem dowolnym zajęła 12. lokatę ustanawiając rekord życiowy rezultatem 1:00.54.

– Martyna Jakubczak – wśród zawodniczek 17-18 letnich uplasowała się na 5. miejscu w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym oraz zajęła 9. pozycję w sprinterskim wyścigu na 50 m stylem dowolnym.

– Łukasz Kardoliński – wśród zawodników 16-letnich wywalczył 12. miejsce na 100 m stylem dowolnym, a w rywalizacji na 200 m tym samym stylem zajął 15. pozycję.

Na tym jednak nie koniec kaliskich akcentów podczas Arena Grand Prix Pucharu Polski. Warto bowiem dodać, że najlepszą zawodniczką poznańskich zmagań została właśnie kaliszanka – Alicja Tchórz, reprezentująca obecnie barwy Juvenii Wrocław. Z kolei wśród mężczyzn triumfował Marcin Cieślak z UKS G-8 Bielany Warszawa.

Przygotowanie pływaków KKS-u Kalisz do zawodów możliwe było dzięki dotacji z Urzędu Miasta na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży oraz środkom pozyskanym z Samorządu Województwa Wielkopolskiego.