Po czwarte zwycięstwo! Sparing z Piastem Żmigród

Kolejnym rywalem podczas zimowego okresu przygotowawczego będzie dolnośląski zespół III ligi gr. 3, Piast Żmigród. Podopieczni Ryszarda Wieczorka w tym roku nie przegrali jeszcze żadnego test-meczu, a w dotychczasowych rywalizacjach stracili zaledwie jedną bramkę. Czy passa i dobra forma zostaną utrzymane? Następny pojedynek już w środę 05.02.2020, o godzinie 17:00, na sztucznej murawie Majkowskiego Wembley, przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu.

Piast Żmigród obecnej kampanii nie może zaliczyć do udanych. Po 17 meczach rundy jesiennej sezonu 2019/2020, rywale zajmują zaledwie 16. miejsce w tabeli, plasując się w strefie spadkowej. Piłkarze, na swoim koncie, po 3 wygranych oraz 5 zremisowanych spotkaniach, mają 14 punktów, dotychczas przegrywając aż 9 razy. Do bezpiecznej, 15. lokaty w lidze, zajmowanej obecnie przez rezerwy Miedzi Legnica, zawodnikom brakuje 5 oczek. Piast, w trakcie 17 kolejek, strzelił 18 bramek, tracąc przy tym 28 goli. Najskuteczniejszym zawodnikiem przeciwników jest Grzegorz Mazurek, któremu piłkę do siatki udało się skierować, w trakcie ligowych zmagań, pięciokrotnie.

W trakcie zimowej przerwy, doszło w Żmigrodzie do poważnych zmian kadrowych. Ustępującego szkoleniowca, Ediego Andradinę, znanego przede wszystkim z boisk Ekstraklasy, zastąpił w grudniu ubiegłego roku Kamil Socha, mający w swoim CV epizody na ławce trenerskiej pierwszoligowych Wigier Suwałki oraz drugoligowej Pogoni Siedlce. Piłkarze mają już za sobą 4 sparingi. Dwa pierwsze, przeciwko rezerwom Miedzi Legnica (III liga gr. 3) oraz Górnikowi Polkowice (II liga), zakończyły się porażką Piasta 0:1. Trzecie spotkanie kontrolne, w którym Piast zmierzył się z zespołem wrocławskiej okręgówki, WKS Wierzbice, zakończyło się wysokim zwycięstwem podopiecznych Kamila Sochy 5:0. Ostatni mecz, rozegrany w ubiegłą sobotę 01.02.2020, z rezerwami Zagłębia Lubin (III liga gr. 3), to także wygrana Piasta, tym razem 1:0.

Początek sparingu przeciwko Piastowi Żmigród już w najbliższą środę, 05.02.2020, o godzinie 17:00, na Majkowskim Wembley przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu.