Podsumowanie 2021 roku w Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz

Za nami bardzo aktywny rok w wykonaniu Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz. Ostatnie 12 miesięcy to m.in. walka w barażach o Centralną Ligę Juniorów, zajęcie czołowych miejsc w tabelach, rozpoczęcie kluczowych projektów takich jak “Top Talent” czy istotne zmiany w programie kształcenia zawodników. Poniżej prezentujemy podsumowanie najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w naszej szkółce.

Na koniec 2021 roku, Akademia Piłkarska KKS Kalisz liczyła 448 zawodników. O ich prawidłowy rozwój dbało łącznie 18 trenerów, posiadających niezbędne uprawnienia m.in. licencję UEFA A. 22 grupy odbyły w tym roku 3520 jednostek treningowych, które przygotowały do rozegrania 440 spotkań.

Przypomnijmy, że rok 2021 obfitował w sukcesy młodzieżowych zespołów Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz. Rocznik 2005 i 2007 walczył w barażach o udział w Centralnej Lidze Juniorów, rozgrywkach krajowych, organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej. Drużyny 2003-2004 oraz 2006 zajęły kolejno trzecie oraz drugie miejsce w lidze wojewódzkiej. Młodzi kakaesiacy dobrze prezentowali się także podczas towarzyskich, ogólnopolskich turniejów. Brązowe medale zdobył rocznik 2008, zajmując trzecie miejsce w prestiżowym turnieju “Mała Piłkarska Kadra Czeka”.

Akademia Piłkarska KKS Kalisz to także przepustka do seniorskiej, zawodowej piłki. W eWinner 2. lidze zadebiutowali wychowankowie naszej szkółki, Jakub Kieliba i Wiktor Smoliński. W rozgrywkach wielkopolskiej ARTBUD IV ligi ogrywali się m.in. Dawid Głowacki, Michał Ozdowski oraz Michał Bliźniak, występujący na co dzień w zespołach 2005 i 2006. Wraz z pierwszym zespołem Dumy Kalisza, prowadzonym przez Bogdana Zająca, trenują m.in. Adam Zadka oraz Jakub Zachara, którzy podpisali seniorskie, profesjonalne kontrakty.

Szkółka “Trójkolorowych” to także kształcenie najmłodszych i sukcesy w turniejach oraz rozgrywkach organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Rocznik 2012, prowadzony przez duet Patryk Tomaszewski i Konrad Bugajny, zanotował solidny bilans w lidze Orlika Starszego E1 (11 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki). W trakcie wszystkich pojedynków, kakaesiacy zdobyli 145 bramek, tracąc ich przy tym zaledwie 35. Zespół 2011, na 12 ligowych rywalizacji, zwyciężał natomiast aż 11 razy. 155 strzelonych i 17 straconych goli to bardzo dobra statystyka w wykonaniu podopiecznych Patryka Mularczyka.

W 2021 roku udało się zainaugurować strategiczne dla naszej Akademii projekty. W ramach “Top Talent”, najlepsi zawodnicy szkółki mogli zagrać w sparingach przeciwko wymagającym rywalom z całej Polski, m.in. rezerwom Pogoni Siedlce czy Wisły Płock. Dzięki “Karcie Zawodnika Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz”, wielu młodych piłkarzy szkółki mogło skorzystać z usług naszych partnerów w korzystnej cenie. Codzienne treningi wzbogaciły natomiast zajęcia motoryczne, a dyspozycji kakaesiaków był dedykowany fizjoterapeuta czy psycholog. W ramach integracji, zawodnicy naszej Akademii wybrali się do Warszawy, aby obejrzeć wspólnie mecz eliminacji do MŚ, Polska – Albania.

– Wiele dobrego udało się zrobić w mijającym roku. Nie spoczniemy jednak na laurach i już teraz możemy zapowiedzieć kolejne, pozytywne zmiany. Akademia Piłkarska KKS Kalisz będzie się stale rozwijać, ponieważ to wychowankowie naszej szkółki są nadzieją na sukces “Trójkolorowych” w kolejnych latach – ocenił Andrzej Machlański, Prezes Zarządu Kaliskiego Klubu Sportowego.