Pokonali Szczyt. Premierowe zwycięstwo Młodzików Młodszych

Od pewnego zwycięstwa 4:0 nad Szczytem Szczytniki sezon 2019/2020 rozpoczęli Młodzicy Młodsi. Dla podopiecznych trenera Mikołaja Szymczaka był to pierwszy mecz na większym boisku, bowiem do tej pory rywalizowali oni w rozgrywkach Orlika.

– Spotkanie rozpoczęło się od dominacji naszego zespołu, która została przypieczętowana bramką Jakuba Ligockiego już w trzeciej minucie meczu. Tak zdecydowany początek cieszy, ponieważ chłopcy dopiero uczą się nowej organizacji gry oraz zasad piłki 9- osobowej (gra na spalone, rzut z autu ręką oraz dużo większe przestrzenie). W dalszej części spotkania kontrolowaliśmy wydarzenia boiskowe, czego potwierdzeniem była bramka na 2:0 Janka Zawiasy. – powiedział Mikołaj Szymczak.

Po przerwie kolejne trafienia dołożyli Wiktor Zientek i Antoni Witoń i tym samym w swoim debiucie na ławce treneskiej KKS-u trener Mikołaj Szymczak odniósł pierwsze oficjalne zwycięstwo.

– Trzeba jednak oddać, że przeciwnik chciał grać w piłkę i wykreował sobie również kilka ciekawych sytuacji do zdobycia bramki. Na szczęście nasz bramkarz spisywał się tego dnia bardzo dobrze. W drugiej połowie dołożyliśmy jeszcze dwie bramki i zwyciężyliśmy pewnie 4:0. Chłopcy świetnie potrafią wykorzystać swoje umiejętności indywidualne, przede wszystkim grę 1 na 1, którą nabyli we wcześniejszych latach szkolenia. Moim zadaniem będzie przekazać im zasady taktyki grupowej oraz zespołowej tak, aby grali coraz lepiej jako drużyna. Nie zapominając jednocześnie o tym, że gra “1 na 1′ to bardzo ważny element meczu – ocenił spotkanie trener naszych Młodzików Młodszych

W następnym ligowym spotkaniu nasi zawodnicy zmierzą się w derbowym pojedynku z Calisią Kalisz.

***

I liga okręgowa D2, 07.09.2019, godz. 12:00
KKS Kalisz – Szczyt Szczytniki 4:0 (2:0)
Bramki dla KKS-u: Jakub Ligocki, Jan Zawiasa, Wiktor Zientek, Antoni Witoń

KKS Kalisz: Igor Sławiński – Jakub Górny, Kacper Kołodziejek, Wiktor Zientek – Kacper Noskowski, Jakub Ligocki – Bartosz Staniszewski, Artur Roszak, Jan Zawiasa oraz Dawid Pietrzycki, Mateusz Nogaj, Kacper Suchodolski, Bartosz Warszewski, Antoni Witoń, Kacper Wojtczak