Porażka w ostatniej minucie

Po bramce straconej w ostatniej minucie czasu gry nasi Młodzicy Młodsi przegrali z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 1:2.

Mecz lepiej ułożył się dla kaliszan, którzy wyszli na prowadzenie w 12. minucie za sprawą Jakuba Ligockiego. Goście odpowiedzieli po 180 sekundach, kiedy to Igora Sławińskiego zaskoczył Jakub Kurek. Decydujący cios młodzi piłkarze Ostrovii zadali w ostatniej minucie meczu, kiedy to kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego wynik spotkania ustalił Bartosz Szwałek.

Cały mecz to zdecydowana dominacja naszej drużyny. Stara piłkarska prawda mówi, że niewykorzystane sytuację się mszczą i tak właśnie było w tym przypadku. W drugiej połowie stworzyliśmy liczne sytuację do zdobycia bramki a mimo to nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Na minutę przed końcem meczu nasz obrońca, który do tego momentu rozgrywał bardzo dobre zawody, faulował przeciwnika przed polem karnym. Zawodnik Ostrovii podszedł i prawą nogą uderzył w samo okienko pozostawiając bramkarza bez jakichkolwiek szans. Nasza gra wygląda naprawdę bardzo dobrze, chłopcy realizują założenia ustawieniu się w pressingu, ale brakuje w nim najważniejszego elementu – odbioru. Kreujemy bardzo dużo sytuacji bramkowych, ale nie zamieniamy ich na bramki. Wierzę, że ciężka praca nad tymi elementami podczas treningów przyniesie oczekiwany efekt – powiedział trener Szymczak.

W następny spotkaniu nasi Młodzicy Młodsi zagrają już dzisiaj z Łużyczanką Kuźnica Grabowska.