Poznaliśmy raport dot. organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów szczebla centralnego PZPN za sezon 2021/2022

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował coroczny raport dot. organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów szczebla centralnego. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie: – (…) dokument powstał na podstawie raportów Delegatów Meczowych PZPN, informacji organizatorów zawodów oraz oceny stanu nawierzchni boisk dokonanej przez sędziów. W zestawieniu można zapoznać się z analizą działalności naszego klubu w eWinner 2. lidze, na tle pozostałych 17 zespołów.

KKS Kalisz może pochwalić się piątą najwyższą, całkowitą frekwencją w trakcie poprzedniego sezonu – 13967 oglądających (średnia kibiców na mecz wyniosła 873).

Wysoko oceniono kilka aspektów związanych z infrastrukturą. W pierwszej piątce “Trójkolorowi” zostali sklasyfikowani za parkingi dla kibiców, ciągi komunikacyjne, zaplecze gastronomiczne, sanitariaty oraz warunki do oglądania meczu.

Duma Kalisza dobrze wypadła także w obszarze organizacji spotkań. KKS miał trzecie, najlepiej przygotowane boisko wśród wszystkich zespołów. W czołowej piątce znaleźliśmy się w aspektach związanych z polityką informacyjną, organizacją wejść dla kibiców gospodarzy, pracą służb medycznych, obsługą kibiców niepełnosprawnych i ogólną organizacją meczu (ostatnia ocena nie jest wypadkową poprzednich kategorii).

Domowy mecz z Ruchem Chorzów był drugim w zestawieniu spotkaniem, które przyciągnęło najwięcej zorganizowanych/autoryzowanych kibiców gości – 1960. W trakcie całego sezonu byliśmy drugim, najbardziej “gościnnym” klubem – 2861 kibiców (średnia na mecz 179).

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całym raportem przygotowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej: https://www.laczynaspilka.pl/aktualnosci/aktualnosci/raport-dot-organizacji-i-stanu-bezpieczenstwa-meczow-szczebla-centralnego.