“Przyjechaliśmy rozegrać dobry mecz, bo to jedyna recepta na zwycięstwo.” – trener Wieczorek po wygranej z Gwardią Koszalin

Zwycięstwo na wyjeździe i utrzymanie pozycji lidera – ten cel udało się zrealizować podczas ostatniego, wygranego spotkania 6. kolejki III ligi grupy 2 przeciwko ekipie Gwardii Koszalin. Sposób na pokonanie rywala znaleźli Daniel Kamiński i Mateusz Mączyński, a trener “Trójkolorowych”, Ryszard Wieczorek, podsumował występ swoich podopiecznych na pomeczowej konferencji.

– Przyjechaliśmy rozegrać dobry mecz, bo to jedyna recepta na zwycięstwo. Wiedzieliśmy, że przeciwnik dysponuje przede wszystkim ambitną młodzieżą, rządzącą się własnymi prawami, i na boisku było to widać. W pierwszej połowie pokazali oni solidne tempo i dużo biegania, przy tak wysokiej temperaturze. Gospodarze chcieli dość wysoko odbierać piłki, ale poradziliśmy sobie z tym i wyprowadzaliśmy dobrze akcje od tyłu. Po 20-25 minutach opanowaliśmy grę i spotkanie przebiegało już pod naszą kontrolą. W tym momencie także strzelaliśmy bramki i wynik został ustalony do przerwy. – ocenił szkoleniowiec KKS-u Kalisz.

– Druga połowa była inna. Zespół z Koszalina ponownie ustawił się daleko od swojej bramki, my natomiast straciliśmy na płynności i graliśmy mniejszą ilością podań. Wiele czynników na to wpłynęło, głównie wynik, musimy jednak tego przypilnować. Zdaję sobie sprawę, że pogoda nie sprzyjała do gonienia rezultatu, ale należało grać dobrze taktycznie. Kolejny aspekt to liczba zmienników. Trzeba powiedzieć szczerze – brakuje nam rytmu meczowego, bo nie mamy drugiej drużyny. To też jest poniekąd problem, dla chłopaków, którzy grają mniej. Muszą jednak dostawać minuty i tak było po przerwie. – dodał Ryszard Wieczorek.

Coach niebiesko-biało-zielonej ekipy skomentował również formę rywali. – Gwardia była groźna przy stałych fragmentach. Mieli oni jedną, stuprocentową okazję, którą wybronił nasz bramkarz. Gdyby piłka wpadła wtedy do siatki, mielibyśmy problem, ale my także wypracowaliśmy szanse na podwyższenie wyniku.

– Cieszymy się bardzo z przebiegu meczu, bo zakładaliśmy, że młodzież będzie grać do przodu, ambitnie oraz odważnie, ale myślę, że w kontekście całej rywalizacji pokazaliśmy jakość. Wiele pozostaje jeszcze do zrobienia, musimy mieć sporo pokory, dziś jednak zasłużyliśmy na zwycięstwo. – podsumował na koniec Wieczorek.