Remis z rezerwami Pogoni Nowe Skalmierzyce

Remisem 6:6 zakończył się ciekawy, wyjazdowy sparing zawodników Grzegorza Kalka, przeciwko drugiej drużynie Pogoni Nowe Skalmierzyce. Dla Dumy Kalisza bramki zdobyli Marcel Karolak, Kamil Ziółkowski, Kamil Weber, a hat-trickiem w pojedynku może pochwalić się Kacper Jabłoński.

Wynik, już w 6. minucie test-meczu, otworzyli gospodarze, ale KKS, za sprawą bramki Marcela Karolaka, dość szybko wyrównał parę minut później. Po tym trafieniu, inicjatywa ponownie należała do zawodników z Nowych Skalmierzyc, którzy w pierwszej połowie zdobyli kolejne dwa gole – w 24. oraz 35. minucie. Przed przerwą, podyktowanego karnego dla “Trójkolorowych” wykorzystał Kamil Ziółkowski, tym samym zmniejszając stratę do jednego trafienia.

W 53. minucie, Pogoń zdobyła gola na 4:2, ale przewaga ta nie trwała długo. Niespełna kwadrans później, Kacper Jabłoński strzelił na 4:3, a już w 77. minucie, “niebiesko-biało-zieloni” wyrównali na 4:4, także za sprawą trafienia Jabłońskiego. To nie był koniec strzelania w tym meczu. 10 minut przed zakończeniem sparingu, na prowadzenie raz jeszcze wyszli gospodarze, ale z odsieczą przyszli Kamil Weber i zdobywca hat-tricka, Kacper Jabłoński – po bramkach kakaesiaków w ostatnich 5 minutach, Duma Kalisza prowadziła 5:6. Korzystnego wyniku, podopiecznym Grzegorza Kalka, nie udało się jednak doprowadzić do końca. W ostatnich sekundach rywalizacji, Pogoń wyrównała na 6:6.

– W pierwszej połowie popełnialiśmy błędy w rozegraniu piłki na połowie przeciwnika. Stworzone sytuacje nie przełożyły się na bramki. Za drugą połowę chłopakom należy się pochwała, bo zawodnicy podjęli walkę i stąd zdobyte gole. Kolejny mecz kontrolny powinien przynieść podniesienie poziomu gry – ocenił występ swojego zespołu Grzegorz Kalek, trener Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz.