Rezerwy Miedzi Legnica kolejnym rywalem KKS-u Kalisz

Piłkarze KKS-u Kalisz nie zwalniają tempa, i już w najbliższą środę, 12 lutego, zmierzą się z rezerwami klubu grającego w Fortuna 1. lidze, Miedzią Legnica. Dla podopiecznych Ryszarda Wieczorka będzie to szósty sparing w ramach zimowego okresu przygotowawczego.

Miedź II Legnica, od pięciu ostatnich sezonów, rozgrywa swoje spotkania w III lidze gr. 3, ale obecna kampania nie należy do udanych. Po 17 spotkaniach, zespół z Dolnego Śląska zajmuje dopiero 15. miejsce w tabeli, tuż nad strefą spadkową. Rywale zebrali w rundzie jesiennej zaledwie 19 punktów, wygrywając 4 spotkania, 7 remisując, a 6 przegrywając. Bilans “Miedzianki” nie jest zadowalający. Piłkarzom z Legnicy co prawda udało się zdobyć 30 bramek, ale defensywa pozwoliła na stratę aż 29 goli. Najgroźniejszym zawodnikiem w ofensywie jest 19-letni Brazylijczyk grający na pozycji pomocnika, Arisco, który do zimowej przerwy, ma na koncie 7 trafień.

Rezerwy Miedzi Legnica rozegrały w 2020 roku 3 spotkania. W pierwszym, legniczanie pokonali Piast Żmigród 1:0, jednak drugi zakończył się wysoką porażką 1:8 ze Slovanem II Liberec. Ostatni sparing, w którym rywalem były rezerwy Śląska Wrocław, to także przegrana Miedzi, tym razem 1:2.

Ostatni raz KKS Kalisz i “Miedzianka” zagrały wspólnie 15 lipca 2017, w trakcie letniego okresu przygotowawczego. Duma Kalisza pokonała wówczas, przy Wale Matejki 2, Miedź 2:0, po bramkach Konrada Chojnackiego oraz Roberta Tunkiewicza.

Wszystko wskazuje na to, że w Kaliszu pojawi się dobrze znany fanom “Trójkolorowych” Hubert Antkowiak, który jeszcze w poprzedniej kampanii, reprezentował niebiesko-biało-zielone barwy. Obecnie środkowy napastnik będzie przygotowywał się do rundy rewanżowej z zespołem rezerw Miedzi, ale przypomnijmy, że w sezonie 2018/2019, piłkarz, dla KKS-u Kalisz, zdobył aż 20 bramek.

Pierwszy gwizdek w sparingu KKS Kalisz – Miedź II Legnica już w środę, 12 lutego, o godzinie 12:00, na Majkowskim Wembley przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu.