Rezerwy Piasta rozgromione! Zwycięstwo KKS-u w ostatnim meczu 2019 roku

Wysokie zwycięstwo na koniec roku zainkasowali podopieczni Ryszarda Wieczorka. W towarzyskim meczu, w ramach zimowego okresu przygotowawczego, KKS Kalisz pokonał Piasta Gliwice U21 8:2.

Pierwszą groźną sytuację w wykonaniu “Trójkolorowych”, kibice na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej w Kaliszu zobaczyli w 14. minucie, gdy Nikodem Zawistowski oddał celny strzał w kierunku bramkarza rywali, Pawła Rabina. Próba okazała się nieskuteczna, jednak nieco ponad 10 minut później, kaliscy piłkarze rozwiązali worek z bramkami. W 25. minucie, kapitalne uderzenie pod poprzeczkę zaprezentował Daniel Kamiński i tym samym otworzył wynik spotkania na 1:0 dla KKS-u. Minutę później ponownie Kamiński, po składnej akcji z Zawistowskim, podwyższył prowadzenie na 2:0. Gliwiczanie odpowiedzieli na 2:1 w 35. minucie, wykorzystując błąd kaliskiej defensywy – futbolówkę do bramki strzeżonej przez Kamila Kosuta skierował Łukasz Krakowczyk. Kakaesiacy także dość szybko zrewanżowali się za tę sytuację. Król strzelców III ligi grupy 2, Mateusz Żebrowski, wykorzystał dogranie Fabiana Hiszpańskiego i z 11. metra zdobył gola na 3:1. “Żebro” odwdzięczył się 4 minuty później, wystawiając piłkę Hiszpańskiemu, który bez przeszkód zdobył czwartą bramkę dla kaliskiego zespołu w tym spotkaniu.

Po przerwie, do głosu ponownie doszedł zespół z Gliwic, który wykorzystał nieuwagę w ustawieniu obrońców KKS-u i zdobył gola na 4:2. Autorem trafienia ponownie został Łukasz Krakowczyk. W 68. minucie, to z kolei Robert Tunkiewicz wykazał się czujnością i skorzystał z braku rozwagi zawodników Piasta, przejmując podanie w linii defensywy i pokonując w akcji sam na sam goalkeepera przyjezdnych, Bartłomieja Jelonka – klub z Kalisza prowadził już 5:2. 4 minuty później, arbiter spotkania podyktował dla podopiecznych Ryszarda Wieczorka “11”, uznając, że Sebastian Kaczyński był faulowany w obrębie pola karnego rywala. Kaczyński pewnie wyegzekwował stały fragment i tym samym zwiększył przewagę “niebiesko-biało-zielonych” do 4 bramek. Kaliski pomocnik na tym trafieniu nie poprzestał, i w 81. minucie, z dystansu, zdobył pięknego gola na 7:2. Ostatni na listę strzelców wpisał się Damian Poliński, który, 3 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, wykorzystał przecinające podanie swojego kolegi i pokonał bramkarza Piasta Gliwice. Wysokim rezultatem 8:2 zakończyło się ostatnie spotkanie KKS-u Kalisz w 2019 roku.

Sparing z drużyną U21 Piasta Gliwice był elementem zimowego okresu przygotowawczego, do rundy wiosennej sezonu 2019/2020 III ligi grupy 2. Kolejny pojedynek testowy w nowym roku – 25 stycznia, na “Majkowskim Wembley” przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu, KKS zmierzy się z drużyną RKS Radomsko, na co dzień grającą w grupie 1 III ligi.

Udział naszego zespołu w meczu z Piastem Gliwice był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

***
Sparing, 30.11.2019, godz. 12:00, Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu
KKS Kalisz – Piast Gliwice U21 8:2 (4:1)
1:0 Daniel Kamiński 25. min, 2:0 Daniel Kamiński 26. min, 2:1 Łukasz Krakowczyk 35. min, 3:1 Mateusz Żebrowski 36. min, 4:1 Fabian Hiszpański 39. min, 4:2 Łukasz Krakowczyk 50. min, 5:2 Robert Tunkiewicz 68. min, 6:2 Sebastian Kaczyński 72. min k., 7:2 Sebastian Kaczyński 81. min., 8:2 Damian Poliński 87. min.

KKS Kalisz: Kamil Kosut (45.  Patryk Pawela) – Paweł Łydkowski, Mateusz Żytko (68. Kacper Górski), Kacper Górski (45. Mateusz Gawlik), Fabian Hiszpański (45. Damian Ślesicki), Robert Tunkiewicz (68. Michał Borecki), Michał Borecki (45. Adrian Łuszkiewicz), Mateusz Mączyński (45. Marcin Radzewicz), Daniel Kamiński (45. Daniel Stanclik), Mateusz Żebrowski (45. Sebastian Kaczyński), Nikodem Zawistowski (45. Damian Poliński).

Piast Gliwice U21: Paweł Rabin (46. Bartłomiej Jelonek) – Maksym Gendera (65. Patryk Fabian), Wiktor Preuss, Denis Oracz (46. Adam Tymiński), Krzysztof Dankowski, Dawid Pilch (78. min Piotr Spende), Denis Gojko, Michał Zachciał, Łukasz Krakowczyk, Daniel Orlikowski (63. Eliasz Cholajda), Aleksander Jagiełło (57. Dariusz Sulma).