Romans Mickevics zawodnikiem Dumy Kalisza!

27-letni zawodnik pochodzący z Łotwy, Romans Mickevics dołącza do kadry Dumy Kalisza! Urodzony w Rydze pomocnik, do “Trójkolorowych” przeszedł z ekipy Spartaksu Jurmała, drużyny grającej na co dzień w Virslidze, najwyższej, łotewskiej klasie rozgrywkowej. Piłkarz, z kaliskim zespołem, związał się kontraktem do końca czerwca 2021 roku, z opcją przedłużenia na kolejny sezon.

Mickevics to wychowanek FC Tranzit, klubu piłkarskiego z Windawy. W późniejszych latach, Łotysz reprezentował barwy m.in. Daugavy Ryga, FK Lipawa i Ryga FC, grając na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej w swoim rodzimym kraju. W Virslidze, pomocnik wystąpił 210 razy, spędzając na murawie prawie 15 tysięcy minut. Mickievs zdobył w tym czasie 14 bramek i zanotował 19 asyst. Łotysz zanotował także 14 spotkań w Pucharze Łotwy – w tych rozgrywkach piłkarz asystował dwukrotnie, a na listę strzelców, wpisał się dwa razy. Zawodnik ma również na koncie występy w europejskich pucharach – kwalifikacjach w Lidze Europy UEFA oraz Lidze Mistrzów UEFA. W kwalifikacjach do Europa League, pomocnik zdobył 1 bramkę.

Warto podkreślić, że Romans Mickievics, wraz z zespołem Ryga FC, sięgnął w 2018 roku po Mistrzostwo Łotwy a także Puchar Łotwy.

Witamy w Kaliszu!