Rozgrywki IV ligi i niższych klas, we wszystkich kategoriach wiekowych, zakończone!

Oczekując za wiadomościami w sprawie ewentualnego wznowienia rozgrywek III ligi w tym sezonie, prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej podjęli decyzję o zakończeniu obecnej kampanii w IV lidze oraz niższych klasach, we wszystkich kategoriach wiekowych. Zrezygnowano ze spadków drużyn, zachowując obowiązujące zasady awansów. Jaki los czeka natomiast międzywojewódzkie zmagania? – Decyzja co do rozgrywek III ligi zostanie podjęta 12 maja. – czytamy w komunikacie WZPN-u.

Powyższe ustalenia podjęto podczas spotkania, w siedzibie PZPN, prezesów wojewódzkich związków piłki nożnej i mają one przełożenie na rozgrywki w całym kraju. Samo wydanie decyzji poprzedzono licznymi konsultacjami z przedstawicielami klubów, uwzględniając także sytuację epidemiologiczną w Polsce. – Zgodnie uznano, że sposób funkcjonowania w niższych ligach nie daje możliwości wprowadzenia ścisłych rygorów sanitarnych i obciążenia klubów kosztami tych działań. – podał Wielkopolski Związek Piłki Nożnej w komunikacie umieszczonym na swojej stronie. Warto podkreślić, że powyższa decyzja nie dotyczy regionalnych rozgrywek Totolotek Pucharu Polski. Zasady awansów oraz spadków, na szczeblu rozgrywek młodzieżowych, zostaną zaprezentowane w terminie późniejszym.

Cały komunikat Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, zawierający także szczegółowe zasady awansów, w tym również opisy procesów licencyjnych na sezon 2020/2021 oraz warunki rozliczenia opłat za obecną kampanię, dostępny tutaj.