Ryszard Wieczorek nie jest już trenerem KKS-u Kalisz. Zmiany w sztabie szkoleniowym

Dziś zakończono współpracę z trenerem pierwszego zespołu, Ryszardem Wieczorkiem. 59-letni szkoleniowiec przeszedł do “Trójkolorowych” 27 czerwca 2019 roku i od tego momentu poprowadził pierwszy zespół Dumy Kalisza w 75 oficjalnych pojedynkach o stawkę. Trenerowi serdecznie dziękujemy za ogromny wkład w rozwój Klubu, awans na centralny szczebel rozgrywkowy oraz walkę o wejście do Fortuna 1. ligi. Informujemy, że z Klubem rozstali się także asystenci Ryszarda Wieczorka, Patryk Drewnowski i Kamil Zieleźnik.

58-letni Ryszard Wieczorek, w czerwcu 2019 roku, objął funkcję trenera pierwszego zespołu KKS-u Kalisz, zastępując na tym miejscu Sławomira Majaka. Doświadczony szkoleniowiec ma na swoim koncie 230 spotkań w Ekstraklasie oraz awans do krajowej elity z Koroną Kielce, a także na jej zaplecze z ROW-em Rybnik. Pod jego wodzą kielecka Korona dotarła również do finału Pucharu Polski, a Odra Wodzisław Śląski do finału nieistniejącego już Pucharu Ekstraklasy. Wspomniane sukcesy oraz doświadczenie zaprocentowały i sezon 2019/2020, pod kierownictwem coacha, przyniósł historyczne mistrzostwo III ligi gr. 2 oraz możliwość gry KKS-u na centralnym szczeblu rozgrywkowym. Ryszard Wieczorek zdobył także z zespołem Wielkopolski Totolotek Puchar Polski edycji 2019/2020.

Sezon 2020/2021 to kontynuacja dobrej i szczęśliwej passy, w wykonaniu podopiecznych Ryszarda Wieczorka. 15 sierpnia 2020 roku, pod przewodnictwem trenera, KKS pokonał na własnym obiekcie wyżej notowanego rywala, Koronę Kielce 2:0, w meczu pierwszej rundy Fortuna Pucharu Polski (ostatecznie pojedynek ten, ze względu na udział nieuprawnionego zawodnika, został zweryfikowany na korzyść rywala jako walkower). KKS zakończył poprzednią, debiutancką kampanię eWinner 2. ligi w finale baraży o Fortuna 1. ligę i niewiele brakowało, aby “Trójkolorowi”, jako beniaminek, zagwarantowali sobie awans na zaplecze PKO Ekstraklasy. W ostatnim meczu sezonu KKS uległ jednak na własnym obiekcie drużynie Skry Częstochowa 0:3.

Obecna kampania eWinner 2. ligi, w wykonaniu KKS-u Kalisz, to 5 zwycięstw, 2 remisy i 6 porażek, co aktualnie plasuje “Niebiesko-Biało-Zielonych” na 10. miejscu w tabeli. Zespół “Trójkolorowych”, kierowany przez szkoleniowca, pokonał w 1/32 finału krajowego pucharu ekstraklasową Pogoń Szczecin 2:1, gwarantując sobie w ten sposób przejście do kolejnej fazy turnieju.

Ryszard Wieczorek poprowadził KKS w 75 oficjalnych spotkaniach o stawkę. 42 z nich zakończyło się zwycięstwem Dumy Kalisza, 11 razy padł remis, a w 22 starciach kakaesiacy musieli uznać wyższość rywali. Bilans bramkowy zespołu pod przewodnictwem trenera to 129 goli zdobytych i 76 straconych. W ligowych pojedynkach, podopieczni Wieczorka zdobyli 125 punktów, co daje średnią 1,76 punktów na mecz.

Trenerze, bardzo dziękujemy za ponad dwa lata pracy w naszym Klubie! Stał się Pan częścią pięknej, niebiesko-biało-zielonej historii KKS-u Kalisz. Życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej!

Dziś zakończyła się także współpraca z dotychczasowymi asystentami trenera Wieczorka, Patrykiem Drewnowskim i Kamilem Zieleźnikiem.
Patryku, Kamilu, bardzo dziękujemy za wkład w rozwój KKS-u, dotychczasowe sukcesy i udział w budowaniu Klubu.

Do czasu rozpoczęcia współpracy z nowym trenerem, pierwszy zespół poprowadzi Marcin Radzewicz, posiadający licencję UEFA A. W swoich rolach, w sztabie szkoleniowym pozostają Grzegorz Kalek (trener II zespołu), Bartosz Ciesielski (trener bramkarzy), Marcin Kulcenty (trener przygotowania fizycznego), Paulina Bożek i Mariusz Wojcieszak (fizjoterapeuci), Eryk Woźniak (kierownik I zespołu) i Mikołaj Majerz (kierownik II zespołu).