Seniorzy wznowili treningi

19 zawodników miał do dyspozycji podczas pierwszego treningu szkoleniowiec Dariusz Marzec. Na premierowych w 2019 roku zajęciach niebiesko-biało-zielonych pojawił się również świeżo pozyskany bułgarski pomocnik Todor Trayanov.

Po krótkiej rozmowie z prezesem Robertem Trzęsałą piłkarze przenieśli się na Majkowskie Wembley, gdzie odbyli pierwszy w tym roku trening. Wśród zawodników, którzy jesienią stanowili o sile zespołu z różnych przyczyn zabrakło Patryka Palata, Mateusza Żytki, Adama Wasiluka, Krzysztofa Krysztofowicza i braci Gonzalez. Pojawili się za to reprezentanci drużyny Juniora Starszego: Mateusz Indraszczyk, Kacper Pawlak, Wiktor Matysiak i Filip Szwedziak. Z drużyną trenował także pozyskany tej zimy Todor Trayanov.

W tym tygodniu niebiesko-biało-zieloni trenować będą jeszcze trzykrotnie. – Jutro czekają nas testy wydolnościowe, od czwartku ponownie wracamy na boisko – informuje trener KKS-u Kalisz Dariusz Marzec.

Do zmagań ligowych kaliszanie wrócą 9 marca. Tydzień wcześniej zmierzą się w ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski z Sokołem Bralin. Do tego czasu rozegrają dziewięć meczów sparingowych, których terminarz można sprawdzić tutaj.