Skład Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików w Tenisie

Trwa ostatnie odliczanie do Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików w Tenisie. Początek turnieju w najbliższy piątek, w hali sportowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, przy ul. Poznańskiej (oficjalne otwarcie zawodów o godzinie 9, zaś początek gier o 9:30). Znamy już komplet uczestników tej prestiżowej imprezy.

Z najwyższym numerem rozstawienia wystąpi Legia Warszawa, w szeregach której gra lider rankingu młodzików i dwunasty tenisista w rankingu europejskim do lat czternastu – Maks Kaśnikowski (znalazł się on w szerokiej kadrze Legii na turniej w Kaliszu). Drugim z faworytów turnieju będzie ekipa Floty Gdynia, w barwach której wystąpi czwarty w rankingu Polskiego Związku Tenisowego – Marcel Kamrowski, a także jedenasty Filip Pieczonka. W hali tenisowej PWSZ powinien wystąpić także trzeci tenisista rankingu PZT – Piotr Kusiewicz, który reprezentuje barwy Krakowskiego Klubu Sportowego OLSZA. Warto ponadto dodać, że do turnieju zgłoszony został lider rankingu skrzatów (do lat dwunastu) – Fryderyk Lechno-Wasiutyński (FairPlayce Poznań).

Oczywiście na razie te nazwiska wiele nie mówią większości kibicom, ale jest spora szansa, że w Kaliszu zobaczymy tenisistów, o których za kilka lat będzie głośno. Już teraz prezentują oni bardzo wysoki poziom, a spora część uczestników ma za sobą występy na arenach międzynarodowych (także zdobyte w tych imprezach tytuły). Szerszy opis poszczególnych drużyn, które wystąpią w Kaliszu można znaleźć na stronie: www.facebook.com/KKS-Kalisz-sekcja-tenisa-1016443775081269/

Turniej w hali PWSZ przy ulicy Poznańskiej trwać będzie trzy dni. W pierwszym dniu zmagań odbędą się ćwierćfinały, w sobotę zaś pojedynki półfinałowe oraz o miejsca 5-8. Niedziela wyłoni nam medalistów Mistrzostw. Na jedno spotkanie drużyn składać się będą dwie konfrontacje singlowe oraz na koniec mecz deblowy.

Organizatorem tych prestiżowych zawodów jest Sekcja Tenisowa Kaliskiego Klubu Sportowego, która swoją działalność rozpoczęła w styczniu 2016 roku i szkoli obecnie blisko stu młodych tenisistów, a także organizuje liczne imprezy tenisowe (w tym te należące do kalendarza Polskiego Związku Tenisowego). Funkcję dyrektora turnieju pełnić będzie Tomasz Matuszewski – szef wyszkolenia w Sekcji Tenisa KKS-u.

Partnerami w organizacji Mistrzostw są Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu, a także Kaliskie Towarzystwo Tenisowe. Honorowy patronat nad turniejem objął Prezydent Miasta Kalisza, natomiast patronem medialnym wydarzenia są: Magazyn Miejski, Fakty Kaliskie oraz Radio Centrum.

Organizacja turnieju tej rangi, z właściwą oprawą, nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów. W tym gronie znalazły się się firmy: Metalplast, Pretender, MB Aerospace, Termika oraz HerbsLand.

Uczestnicy Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski Młodzików:
1. Stowarzyszenie Klub Tenisowy “Legia”
2. WKS Flota Gdynia
3. Krakowski Klub Sportowy OLSZA
4. KS Górnik Bytom
5. MKT Łódź
6. KS Budowlani Olsztyn
7. Park Rekreacyjno-Sportowy FairPlayce Poznań
8. UKT TenisPRO Koszalin