W sobotę ze Świtem

Czas zapomnieć o czarnej serii, zainkasować komplet punktów i wrócić do walki o drugą ligę. W sobotę na Stadionie Miejskim w Kaliszu piłkarze KKS-u Kalisz zmierzą się ze Świtem Szczecin.

W trzech ostatnich pojedynkach niebiesko-biało-zieloni wywalczyli tylko trzy punkty. Najpierw w dramatycznych okolicznościach zremisowali z Chemikiem Bydgoszcz, następnie, mimo ambitnej postawy nie zdołali pokonać Górnika Konin, a w poprzednią sobotę w ostatniej akcji stracili dwa punkty w Pelplinie. Czas wrócić na zwycięską ścieżkę i pokonać kolejnego rywala jakim jest szczeciński Świt.

Sobotni rywal Dumy Kalisza to aktualnie ósma drużyna naszej ligi. Podopieczni trenera Andrzeja Tychowskiego są na fali wznoszącej i w ostatnich czterech spotkaniach zainkasowali komplet punktów pokonując kolejno Bałtyk Koszalin, Mieszko Gniezno, KP Starogard Gdański i Sokoła Kleczew. W międzyczasie awansowali również do półfinału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, pokonując Flotę Świnoujście aż 7:0.

Jesienią po bardzo wyrównanym pojedynku górą byli nasi piłkarze, którzy mimo osłabienia po czerwonej kartce Mateusza Żytko, potrafili zdobyć bramkę i przywieźć do Kalisza komplet punktów. Wszyscy liczymy, że podopieczni Sławomira Majaka czarną serię mają już za sobą i jutro wrócą do walki o drugą ligę.

Spotkanie jako główny arbiter poprowadzi Bartłomiej Wiśniewski, a jego pierwszy gwizdek rozlegnie się punktualnie o godzinie 18:00. Bilety w cenach 5 i 10 zł zakupić będzie można już od godziny 16:30. Zachęcamy do wcześniejszego przybycia na stadion, celem uniknięcia kolejek. Dla najmłodszych funkcjonować będzie oczywiście Sektor Rodzinny, gdzie czekają na nich smakołyki ufundowane przez firmę Colian Logistic.