Solidne występy w Opolu i Ostrowcu Świętokrzyskim – nowe życiowe rekordy

W Opolu, na pływalni Wodna Nuta, odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich, w których nie zabrakło występów reprezentantów sekcji pływackiej KKS-u Kalisz. Najlepiej wśród “Trójkolorowych”, spisał się podopieczny Dominika Grudzińskiego, Daniel Wytwer, który zajął 11. miejsce w wyścigu na 200 m delfinem.

Wytwer, wynikiem 2:13.62, wygrał finał B, ustanawiając również swój nowy rekord życiowy. W rywalizacji na 100 m, także delfinem, pływak uzyskał czas 59.20, co w rezultacie przyniosło mu 2. miejsce w finale B oraz 12. pozycję w ogólnym zestawieniu. Warto podkreślić, że jest to także kolejny, nowy rekord tego zawodnika. Gabriela Kubczyk, Sandra Matecka i Martyna Trenogow, także startujące w Opolu, nie zakwalifikowały się do wyścigów finałowych, ale wielokrotnie pobiły swoje rekordy życiowe.

Tydzień wcześniej natomiast, w Ostrowcu Świętokrzyskim, odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich. Finał B w starciu na dystansie 50 m stylem grzbietowym wygrał, z wynikiem 28.06, Łukasz Szymański, dla którego czas okazał się nową “życiówką”. W rywalizacji na 100 oraz 200 m, także w tym stylu, Szymański zajął w finałach B kolejno 7. oraz 10. miejsce, co ostatecznie pozwoliło uplasować się zawodnikowi na 17. oraz 20. pozycji. – Należy podkreślić wartościowe rezultaty, uzyskane przez Łukasza, na obu tych dystansach w wyścigach eliminacyjnych. Są to jego nowe rekordy życiowe: 1:01.23 na 100 m i 2:13.62 na 200 m. Na dystansie 100 m do finału A zabrakło mu zaledwie czterech setnych sekundy. – podkreśla Piotr Jakubczak, kierownik sekcji pływackiej KKS-u Kalisz. Zofia Domżol i Stanisław Wiśniewski, mimo braku kwalifikacji do finałowych pojedynków, w każdym ze swoich startów, pobijali życiowe rekordy.