Sparingowa sobota. Polonia Środa Wielkopolska i Nielba Wągrowiec sprawdzą formę KKS-u

Zimowy okres przygotowawczy 2021 dobiega końca. Przed podopiecznymi Ryszarda Wieczorka ostatnie dwa sparingi, które pozwolą ocenić formę na start wiosennych, drugoligowych rozgrywek. Już w najbliższą sobotę 20 lutego, KKS kontrolnie zmierzy się z drużynami III ligi gr. 2, Polonią Środa Wielkopolska oraz Nielbą Wągrowiec. Test-mecz z Radomiakiem Radom został odwołany.

Polonia Środa Wielkopolska to wicelider tabeli III ligi gr. 2. Zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Kapuścińskiego, do pierwszej w zestawieniu Raduni Stężyca, traci zaledwie 2 punkty. Bilans Polonii w jesiennych potyczkach to 13 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki. Najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie ze Środy Wielkopolskiej jest Krystian Pawlak (9 bramek). W ubiegłą środę, “niebiesko-biało-czerwoni” pokonali w sparingu Jarotę Jarocin 2:0.

Nielba Wągrowiec to ligowy rywal podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego. Po 17 rozegranych spotkaniach, “żółto-czarni” zajmują w tabeli 13. miejsce, z dorobkiem 23 punktów. W trakcie rundy jesiennej, zespół z Wągrowca zaliczył 6 zwycięstw, 5 remisów i 6 porażek. Najwięcej goli w zespole Nielby zdobył Rafał Leśniewski (8 bramek). 10 lutego, “żółto-czarni” w swoim test-meczu wysoko pokonali ekipę wielkopolskiej V ligi, Zamek Gołańcz 7-1.

Rywalizacja z Polonią Środa Wielkopolska zaplanowana jest na godzinę 16:00, natomiast już o 18:00, KKS zmierzy się kontrolnie z Nielbą Wągrowiec. Sparingi rozegrane zostaną na Majkowskim Wembley przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu.