Szóste zwycięstwo z rzędu. KKS Kalisz pokonał rezerwy Miedzi Legnica.

“Trójkolorowi” kontynuują świetną passę zwycięstw w zimowym okresie przygotowawczym. W dzisiejszym sparingu, przeciwko drugiej drużynie Miedzi Legnica, podopieczni Ryszarda Wieczorka zwyciężyli 3:1, a bramki dla Dumy Kalisza zdobyli Fabian Hiszpański, Mateusz Majewski oraz Robert Tunkiewicz.

W kadrze na to spotkanie, nie pojawili się Mikołaj Zawistowski, Nikodem Zawistowski, Andrzej Kaszuba, Mateusz Żytko, Jakub Zachara, Mateusz Regling, Maciej Krakowiak oraz Adrian Łuszkiewicz. W legnickim zespole natomiast, mogliśmy zobaczyć byłego piłkarza Dumy Kalisza, Huberta Antkowiaka, który w poprzednim sezonie zdobył 20 bramek dla “Trójkolorowych”, podczas ligowych pojedynków.

W 11. minucie sparingu, wynik otworzył Fabian Hiszpański, który wykorzystał długie, górne, prostopadłe podanie i pokonał strzałem bramkarza rezerw Miedzi. Niespełna kwadrans później, rywale niespodziewanie wyrównali w spotkaniu, bo bramce zawodnika testowanego. Tuż przed końcem drugiej połowy, udało się podopiecznym Ryszarda Wieczorka ponownie wyjść na prowadzenie, za sprawą bramki Mateusza Majewskiego – na Majkowskim Wembley, do przerwy, było 2:1 dla KKS-u Kalisz. Na 10 minut przed końcem test-meczu, stały fragment gry, z 18. metra, wykorzystał Robert Tunkiewicz, który pięknym strzałem pokonał goalkeepera przyjezdnych. Szóste spotkanie kontrolne, w zimowym okresie przygotowawczym, zakończyło się zwycięstwem “niebiesko-biało-zielonych” 3:1.

Następny pojedynek już w sobotę, 15 lutego, o godzinie 13:00, na boisku przy ul. Sportowej 2 w Grodzisku Wielkopolskim. Rywalem KKS-u będzie zespół Fortuna 1. ligi, GKS Tychy.

***

Sparing, 12.02.2020, godz. 12:00, Majkowskie Wembley przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu
KKS Kalisz – Miedź II Legnica 3:1 (2:1)
1:0 Fabian Hiszpański 11. min, 1:1 zawodnik testowany 25. min, 2:1 Mateusz Majewski 43. min, 3:1 Robert Tunkiewicz 80. min.

KKS Kalisz: Patryk Pawela (46. min Kamil Kosut) – Damian Ślesicki (68. min Filip Szewczyk), Kacper Górski (46. min Mateusz Gawlik), Paweł Łydkowski (46. min Wiktor Smoliński), Marcin Radzewicz (46. min Mateusz Mączyński), Filip Szewczyk (46. min Michał Borecki), Damian Poliński (46. min Robert Tunkiewicz), Fabian Hiszpański (68. min Damian Poliński), Sebastian Kaczyński (68. Mateusz Majewski), Daniel Kamiński (46. min Kamil Sabiłło), Mateusz Majewski (46. min Mateusz Żebrowski).