Test z drugoligowcem. Sparing przeciwko Elanie Toruń.

Jeden z bardziej wymagających rywali zimowego okresu przygotowawczego, Elana Toruń, kolejnym sparingpartnerem podopiecznych Ryszarda Wieczorka. Piłkarze KKS-u Kalisz z sukcesem kontynuują passę kontrolnych spotkań bez porażki, ale najbliższy mecz, przeciwko drużynie II ligi, może być sporym wyzwaniem. Pierwszy gwizdek w pojedynku już w najbliższą sobotę, o godzinie 12:00, na boisku przy ul. Przy Skarpie 2A w Toruniu.

Elana Toruń, w obecnej kampanii, zajmuje w tabeli 10. miejsce z dorobkiem 26 punktów, jednak nad strefą spadkową, torunianie mają zaledwie 4 punkty przewagi. Do zimowej przerwy, “żółto-niebiescy”, na 20 spotkań, 7 wygrali, 5 zremisowali a 8 zakończyło się porażką. Zawodnicy z Torunia, w 20 kolejkach, strzelili 24 bramki, tracąc przy tym ich 26. Najskuteczniejszym strzelcem drużyny jest Mariusz Kryszak – dotychczas, na listę strzelców, wpisał się on 6 razy.

Drugoligowiec ma za sobą 4 sparingi, rozegrane w ramach zimowego okresu przygotowawczego. Pierwszy z nich, w którym zmierzyli się z ligowym rywalem KKS-u, Nielbą Wągrowiec, zakończył się pewnym zwycięstwem “żółto-niebieskich” 3:0. Drugi pojedynek, przeciwko Olimpii Elbląg (II liga), także przyniósł zwycięstwo Elanie – 2:1. Następnym sparingpartnerem był ponownie przeciwnik “Trójkolorowych” z rozgrywek III ligi, Unia Janikowo, a spotkanie to zakończyło się zwycięstwem torunian 3:1. Porażką 3:5 natomiast zakończyła się ostatnia rywalizacja, w której Elana zmierzyła się z zespołem Fortuna I. ligi, Olimpią Grudziądz.

Od ubiegłego sparingu pomiędzy Dumą Kalisza a Elaną Toruń, nie minęło dużo czasu. W ramach spotkania rozegranego 20 lipca 2019 roku, KKS pokonał “żółto-niebieskich” 2:1, a dla KKS-u trafiali wówczas Mateusz Gawlik oraz Sebastian Kaczyński. Tak wpadały bramki:

Test-mecz pomiędzy KKS-em Kalisz a Elaną Toruń już w sobotę, 22 lutego, o godzinie 12:00 na boisku przy ul. Przy Skarpie 2A w Toruniu.