Trener Ryszard Wieczorek: “Musimy przygotować się pod każdym względem.”

Mimo że, do pierwszego, ligowego spotkania pozostały prawie dwa miesiące, kadra seniorów KKS-u Kalisz, po krótkiej przerwie, wróciła do regularnego trenowania w ramach zimowego okresu przygotowawczego. Szkoleniowiec lidera III ligi grupy 2, Ryszard Wieczorek, opisał, przed klubowym mikrofonem, plan na najbliższe tygodnie.

– Musimy przygotować się pod każdym względem. Najpierw rozpoczniemy od analizy zawodników pod kątem motoryki, przeprowadzając testy wydolnościowe. Przyniosą one nam odpowiedź, na jakie maksymalne obciążenie fizyczne piłkarze są gotowi. Druga sprawa to budowanie konstrukcji gry, doskonalenie pewnych aspektów ale także eliminowanie błędów. Do tego należy okres przygotowawczy, aby rozwijać naszą postawę, ćwiczyć nad skutecznością w ataku oraz defensywie. Nowi zawodnicy, którzy już przyszli i jeszcze przyjdą do nas w tym okienku transferowym, muszą się także wkomponować w szkielet zespołu. Nad tymi aspektami chcielibyśmy się skupić. – podkreśla pierwszy trener “Trójkolorowych”.

Ryszarda Wieczorka zapytaliśmy także, czy przed najbliższym pojedynkiem kontrolnym z RKS-em Radomsko, obawia się kontuzji w kadrze. Wiemy, że z przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2019/2020, wyłączony jest Józef Burta, goalkeeper Dumy Kalisza, który doznał złamania kręgu kręgosłupa.
– Mamy sporo sparingów, dlatego nie chciałbym generalizować, że nieobecności podczas najbliższego meczu, mogą zaburzyć cykl przygotowawczy. Dwóch piłkarzy odbywa rehabilitację, po wykonanych zabiegach – mowa o Andrzeju Kaszubie oraz Mikołaju Zawistowskim, którzy na pewno nie pojawią się na murawie podczas tej rywalizacji. – dodaje szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie “niebiesko-biało-zielonych” w 2020 roku, już 25 stycznia (sobota), o godzinie 12:00, na Majkowskim Wembley, przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu.