Trener Wieczorek w turnieju tenisowym

Ryszard Wieczorek, doświadczony piłkarz i trener, obecnie szkoleniowiec drugoligowego KKS-u Kalisz poza futbolem ma jeszcze jedną sportową pasję – tenis ziemny. Gra głównie rekreacyjnie, ale nie stroni też od rywalizacji. W miniony weekend wziął udział w rozgrywanym w Kaliszu, turnieju z cyklu Tenis4U PZT Race.

Tenis4U PZT Race to najważniejszy cykl imprez Polskiego Związku Tenisowego adresowanych do zawodników z  kategorii Seniorzy i Amatorzy. Pula nagród całego cyklu wynosi 100 tys. zł, a w Kaliszu do podziału było blisko 20 tys. zł. Wysoka ranga oraz pula nagród sprawiły że do naszego miasta przyjechała nie tylko krajowa czołówka tenisistów amatorów, ale również szereg byłych zawodowców, co zapewniło znakomity poziom sportowy imprezy.

Ze względu na niesprzyjającą pogodę turniej przeniesiono z kortów przy ulicy Łódzkiej
do hali tenisowej Akademii Kaliskiej oraz Korty Marsowe. Rywalizacja trwała trzy dni,
od  piątku do niedzieli, w siedmiu kategoriach – czterech singlowych oraz trzech deblowych.

Trener Ryszard Wieczorek rywalizował w kategorii 55+ mężczyzn i choć zakończył zmagania na pierwszej rundzie, przegranej 0:6 i 2;6,  nie ma powodów do zmartwień, bowiem rywal był z najwyższej półki. Jarosław Dembek okazał się triumfatorem tej kategorii, który wygrał cały turniej bez straty seta, pokonując w finale Dariusza Gąbka.

Cóż, przegrać z mistrzem to nie żaden wstyd. Cieszę się, że miałem okazję spróbować swoich sił w tak zacnym gronie tenisistów. Ta dyscyplina to druga, obok futbolu, moja sportowa miłość. Wprawdzie daleko mi do profesjonalnej gry, ale nie o to chodzi. Dla mnie to przede wszystkim doskonała forma relaksu i sposób na utrzymanie sportowej formy – podkreśla Ryszard Wieczorek.

W najbardziej prestiżowej kategorii (35+ mężczyźni) triumfował Marek Pokrywka. 36-letni wrocławianin to wielokrotny medalista mistrzostw Polski. W 2012 roku sięgnął po tytuł
w krajowym czempionacie, w grze podwójnej. W Kaliszu pokonał w finale Leszka Września 6:4, 6:2. Trzecie miejsce wywalczyli Paweł Lipka oraz Maciej Gacoń. W grupie mężczyzn 55+ triumfował Jarosław Dembek, a w kategorii 65+ mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Paweł Wojtyczka, który uległ w finale Marianowi Dylewskiemu.

W kategorii kobiet 35+ zwyciężyła Agnieszka Orlikowska, która w całym turnieju nie straciła żadnego seta, a w meczu finałowym pewnie pokonała Agnieszkę Michalczyk. Na trzeciej pozycji uplasowały się Monika Jaworska i reprezentantka Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego – Anna Szczerek.

Emocji nie brakowało także w turniejach deblowych. W kategorii 35+ mężczyzn triumfowali faworyci gospodarzy – Maciej Duda oraz wiceprezydent Kalisza Grzegorz Kulawinek. Warto przypomnieć, że ten sam duet sięgnął w tym roku po tytuł mistrzów Polski (także w kategorii 35+). W meczu finałowym pokonali innych reprezentantów KTT – Roberta Klibra i Piotra Szczerka. W kategorii deblowej 50+ bezkonkurencyjni byli Jerzy Ignaczak i Paweł Wojtyczka, którzy w emocjonującym finale wygrali z Dariuszem Gąbką i Janem Papierzem 6:4, 4:6, 10-5.

Natomiast w deblu pań  (35+) po tytuł pewnie sięgnęły Agnieszka Orlikowska i Monika Jaworska. Na drugiej pozycji rywalizację zakończyły Agnieszka Michalczyk i Agnieszka Sochacka, a na  trzeciej Ewa Pawlak i Anna Szczerek.

Głównym organizatorem imprezy było  Kaliskie Towarzystwo Tenisowe. Kolejny turniej
z cyklu Tenis4U PZT Race odbędzie się w Toruniu, w dniach 16-18. października.