Trenerzy Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz na stażu w Rakowie Częstochowa

Tysiące godzin teorii oraz praktyki i setki wyedukowanych trenerów – tak w skrócie można opisać działalność Akademii Piłkarskiej Rakowa Częstochowa, prowadzącej autorski program staży dla szkoleniowców. Szkółkę “czerwono-niebieskich” odwiedzili ostatnio trenerzy Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz – Mikołaj Szymczak, Łukasz Miłek oraz Patryk Tomaszewski, którzy po ukończeniu kursu otrzymali oficjalne certyfikaty udziału w zajęciach.

Raków Częstochowa to zespół, który po 21 latach wrócił do gry w Ekstraklasie. Włodarze klubu stawiają na młodzież, poprzez inwestycje w doskonalenie wiedzy swoich trenerów. Ich bogate doświadczenie pozwoliło na stworzenie projektu staży, który od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród piłkarskiego środowiska szkoleniowego. Pasja jest tutaj najważniejsza – Akademia Rakowa nie czerpie z organizacji zajęć żadnych korzyści finansowych. Program stażu jest bardzo obszerny i opiera się na czynnym oraz aktywnym udziale trenerów w zajęciach grup młodzieżowych, a także obecności podczas wszelkich zebrań, szkoleń, odpraw, analiz, a także spotkań prowadzonych przez Dyrektora Akademii, Marka Śledzia.

Do Częstochowy udali się trenerzy naszej Akademii – Mikołaj Szymczak, Łukasz Miłek oraz Patryk Tomaszewski, na co dzień rozwijający umiejętności piłkarskie grup młodzieżowych KKS-u Kalisz. – Staż uważam za bardzo udany. Mimo skromnej bazy treningowej, poziom organizacji klubowej Akademii oraz sposobu pracy zrobił na nas ogromne wrażenie. Specyficzna metodologia, oparta tylko na grach, to moim zdaniem zdecydowanie dobry kierunek w nowoczesnym ujęciu szkolenia. Zadziwiające było zrozumienie gry wśród 10-letnich oraz młodszych zawodników. Potrafili oni odpowiednio ustawić się i podjąć optymalną decyzję na boisku. – skomentował trener piłkarzy Dumy Kalisza z rocznika 2008 oraz 2009, Mikołaj Szymczak.

– Na pewno mogę polecić wizytę w Akademii Piłkarskiej Rakowa Częstochowa każdemu trenerowi grup młodzieżowych. Liczę, że kolejni trenerzy KKS-u Kalisz udadzą się w to miejsce i będą równie zadowoleni. – dodaje coach.

Warto wspomnieć, że nasz klub, oprócz szkoleniowców, reprezentował także zawodnik z rocznika 2008, Jakub Ligocki. Młody kakaesiak zebrał bardzo pozytywne recenzje podczas testów, co tylko potwierdza jego wielkie umiejętności na murawie.