Uczniowie klas sportowych zainaugurowali rok szkolny

W dniu dzisiejszym klasy sportowe KKS-u Kalisz rozpoczęły pierwszy rok swojej działalności przy VII Liceum Ogólnokształcącym w Kaliszu. Trenerami młodych piłkarzy urodzonych w 2003 i 2004 roku są Łukasz Miłek i Grzegorz Kalek, którzy na co dzień prowadzą tych zawodników w rozgrywkach juniorów B1 i B2, natomiast wychowawcami Sylwia Gruszka Miklas i  Anna Skowrońska.

Klasy sportowe to efekt współpracy Kaliskiego Klubu Sportowego, Miasta Kalisza i VII Liceum Ogólnokształcącego mieszczącego się w Kaliszu przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24.

Otwarcie tych klas to kolejny, ważny krok w rozwoju naszej młodzieży. Tym razem możliwość doskonalenia swoich umiejętności otrzymali chłopcy z roczników 2004 i 2003. Szczególne podziękowania należą się władzom miasta i pani Anecie Justyńskiej, dyrektorce VII LO, która wyraziła pozytywną opinię na temat utworzenia dodatkowych klas sportowych przy SMS-ie – powiedział Robert Trzęsała, prezes KKS-u.

Włodarz Kaliskiego Klubu Sportowego osobiście zjawił się na oficjalnym rozpoczęciu roku szkolnego. – Chłopcy będą mieli 13 godzin lekcyjnych związanych z piłką nożną i 3 godziny, które spędzą na siłowni i basenie. Mam nadzieję, że w przyszłości absolwenci szkoły trafią do pierwszej drużyny KKS-u oraz będą godnie reprezentowali inne drużyny na szczeblach centralnych – dodaje.

Łącznie w klasach sportowych o profilu piłka nożna, w roku szkolnym 2019/2020 uczyć się będzie blisko 50 zawodników.