Udane mistrzostwa okręgu. Tuzin medali pływaków KKS-u.

12 medali przywieźli z Zimowych Mistrzostw Okręgu zawodnicy sekcji pływackiej Kaliskiego Klubu Sportowego.  

Rozegrane w Poznaniu zawody uświetniły jubileusz 90-lecia Wielkopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Podopieczni Dominika Grudzińskiego i Jakuba Stefaniaka spisali się w tej rywalizacji wyśmienicie przywożąc do Kalisza aż 12 krążków.

Dwa złote medale, na 100m stylem dowolnym i 100m stylem zmiennym wywalczył Michał Mikołajczyk. Z kolei na 100m stylem klasycznym nie miał sobie równych Mikołaj Biedka.  Aż sześć srebrnych krążków, na 50,100,200 i 400m stylem dowolnym oraz 50m stylem  motylkowym zdobył Daniel Wytwer. Na drugim stopniu podium stanęła też Julia Łakomiak (200m stylem klasycznym), która wywalczyła  też dwa  brązowe medale na  50 i 100m stylem  klasycznym. Trzecia na 100m stylem grzbietowym była z kolei Martyna Jakubczak.

Bardzo dobrze spisali się też pozostali zawodnicy KKS-u, z których większość poprawiła swoje rekordy życiowe: Zuzanna Domżol, Wiktoria Szymańska, Wiktor Biskup, Gabriela Kubczyk, Zofia Domżol, Aleksandra Bałwas, Łukasz Szymański, Sandra Matecka, Martyna Trenogow.