Utrzymać passę. Sobotni sparing KKS-u Kalisz przeciwko GKS-owi Tychy.

Już w sobotę, 15 lutego, piłkarze KKS-u Kalisz udadzą się do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie rozegrają kolejne spotkanie kontrolne w ramach zimowego okresu przygotowawczego. Tym razem, rywalem podopiecznych Ryszarda Wieczorka będzie zespół Fortuna 1. ligi, GKS Tychy. Pierwszy gwizdek w pojedynku, na boisku przy ul. Sportowej 2, punktualnie o godzinie 13:00.

GKS Tychy jest najgroźniejszym rywalem “Trójkolorowych” podczas zaplanowanego cyklu sparingów. Piłkarze z Górnego Śląska, od 4 sezonów, walczą o ligowe punkty na zapleczu Ekstraklasy. Największym sukcesem GKS-u było dotychczas zdobycie wicemistrzostwa Polski, w sezonie 1975/1976.

Tyszanie, w obecnej kampanii, zajmują w tabeli 8. miejsce, z dorobkiem 30 punktów. Na 20 spotkań rozegranych do zimowej przerwy, 8 zakończyło się zwycięstwem zawodników Ryszarda Tarasiewicza, 6 razy remisowali, a po 6 pojedynkach piłkarze musieli uznać wyższość swoich rywali. GKS strzelił najwięcej bramek w lidze – 40, tracąc przy tym 29 goli. Najskuteczniejszym w zespole z Tych jest pomocnik Łukasz Grzeszczyk, który ma na koncie 6 trafień.

Zimowy cykl sparingów Tyszan rozpoczął się od zwycięstwa 2:1, w test-meczu przeciwko Slezský FC, zespole czeskiej ekstraklasy. Drugi pojedynek kontrolny, w którym rywalem był ligowy przeciwnik, GKS Bełchatów, zakończył się remisem 1:1. W trzeciej rywalizacji, GKS Tychy pokonał wysoko, grający w III lidze gr.3 , Ruch Chorzów, 4:1. Ostatni sparing podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza to porażka 2:6 w spotkaniu przeciwko MŠK Žilina, zespole słowackiej, najwyższej klasy rozgrywkowej.

Start sparingu KKS Kalisz – GKS Tychy już w sobotę, 15 lutego, o godzinie 13:00, na boisku przy ul. Sportowej 2 w Grodzisku Wielkopolskim.

| fot. Michał Sobczak, faktykaliskie.pl