Victoria Ostrzeszów rywalem drugiej drużyny KKS-u w 1/16 finału Pucharu Polski WZPN

W ubiegły piątek rozlosowano pary 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Rezerwy KKS-u Kalisz, na tym etapie rozgrywek, zmierzą się z Victorią Ostrzeszów, aktualnie 14. drużyną w czwartoligowej tabeli. Spotkania tej fazy zmagań, zaplanowane są na weekend 27-28 lutego 2021 roku.

W grze o trofeum są 32 zespoły – siedem z III ligi gr. 2, 20 z wielkopolskiej PROEKO IV ligi i pięciu zwycięzców strefowych Pucharów Polski. Druga drużyna Dumy Kalisza ma już za sobą rywalizację w rundzie wstępnej rozgrywek. 21 października 2020 roku, KKS Kalisz II pokonał na własnym obiekcie Wilki Wilczyn 6:2, a wśród kakaesiaków, na listę strzelców wpisali się wówczas Andrzej Kaszuba, Filip Szewczyk, Jakub Chojnowski, Tomasz Hołota, Mateusz Regling i Paweł Łydkowski.

Kolejny przeciwnik w drodze do finału, Victoria Ostrzeszów to ligowy rywal drugiej drużyny KKS-u Kalisz. Po 21 rozegranych spotkaniach wielkopolskiej PROEKO IV ligi, zespół z Ostrzeszowa zajmuje w tabeli 14. miejsce, z dorobkiem 26 punktów na koncie. W 17. kolejce zmagań, kakaesiacy pokonali na wyjeździe Victorię 2:1.

***
Pary 1/16 finału wielkopolskiego Fortuna Pucharu Polski:
Victoria Ostrzeszów – KKS 1925 II Kalisz
Olimpia Koło – Nielba Wągrowiec
Krobianka Krobia – Lubuszanin Trzcianka
Stella Luboń – Kotwica Kórnik
Warta II Poznań – Polonia Kępno
Winogrady Poznań – Polonia Środa Wlkp.
Pogoń Nowe Skalmierzyce – Odolanovia Odolanów
SKP Słupca – LKS Gołuchów
Victoria Września – Górnik Konin
Pogoń Łobżenica – Mieszko Gniezno
Polonia 1912 Leszno – Centra Ostrów Wlkp.
GKS Rychtal – GKS Dopiewo
Warta Międzychód – Unia Swarzędz
Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. – Obra Kościan
Korona Piaski – Sokół Kleczew
Tarnovia Tarnowo Podgórne – Jarota Jarocin