Trzy punkty w Ostrzeszowie. Dziesiąta wygrana rezerw KKS-u

Kolejne udane spotkanie ma za sobą drugi zespół KKS-u Kalisz. W minioną sobotę podopieczni Marcina Woźniaka pokonali na wyjeździe Victorię Ostrzeszów 2:1. To ich  dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie rozgrywek PROEKO IV ligi.

Zwycięstwo o tyle ważne, że w składzie kaliskiego zespołu znaleźli się głównie zawodnicy Akademii Piłkarskiej KKS-u z rocznika 2003 i 2004. Spośród piłkarzy, którzy na co dzień  regularnie występują w drużynie drugoligowej, na murawie pojawili się tylko Paweł Łydkowski i Filip Szewczyk. I to właśnie drugi z nich otworzył wynik sobotniego spotkania, w 8 minucie potężnym uderzeniem z dystansu pokonując bramkarza gospodarzy. Autorem drugiego trafienia na konto „trójkolorowych”, po godzinie rywalizacji, był  już znacznie młodszy reprezentant kaliskiej ekipy, 16-letni Adam Zadka. Gościom nie udało się niestety zachować czystego konta. W 68 minucie honorowego gola dla miejscowych zaliczył były napastnik Calisii Kalisz Maciej Stawiński, który skutecznie wykorzystał rzut karny.

Aktualnie rezerwy KKS-u, z bilansem dziesięciu zwycięstw, dwóch remisów i czterech porażek, zajmują w tabeli IV ligi wysokie czwarte miejsce. Okazuje się jednak, że nie dane im będzie  zagrać zaległego spotkania 15. kolejki z Polonią Kępno. Na swoim czwartkowym posiedzeniu Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej  zdecydował o ukaraniu drużyny Polonii walkowerem za niestawienie się na mecz z KKS-em w dniu 18 listopada. Decyzja piłkarskiej centrali powoduje, że kaliszanie odnotowują 11 zwycięstwo w rozgrywkach i tym samym z dorobkiem 35 punktów utrzymują czwartą lokatę w tabeli.

Kolejne spotkanie kakaesiacy rozegrają w najbliższą niedzielę. Na boisku bocznym przy
ul. Łódzkiej podejmą  lidera czwartoligowych zmagań, Victorię Września. Bezpośrednią relację z meczu będzie można obejrzeć na klubowym kanale YouTube KKS TV.

| fot. Victoria Ostrzeszów

***
17. kolejka sezonu 2020/2021 wielkopolskiej PROEKO IV ligi, 14.11.2020, godz. 14:00, Stadion-OSIR, ul. Kąpielowa 5 w Ostrzeszowie
Victoria Ostrzeszów – KKS Kalisz II 1:2 (0:1)
0:1 Filip Szewczyk 7. min, 0:2 Adam Zadka 61. min, 1:2 Maciej Stawiński k. 68. min.

Victoria Ostrzeszów: Jakub Błaszczyk – Jakub Jędrzejak, Mateusz Obsadny, Kornel Skorzybót, Maciej Stawiński, Robert Skrobacz, Mikołaj Obsadny, Michał Mazurek, Patryk Pasiak, Przemysław Dubiel, Mikołaj Jędrzejewski.

KKS Kalisz II: Kacper Nowak – Adam Zadka (70. min Kacper Dudek), Paweł Łydkowski, Krzysztof Idźczak (70. min Kacper Paluszczak), Mikołaj Wyborny, Antoni Bednarek, Mateusz Kościelak (90. min Kamil Weber), Filip Szewczyk, Wiktor Bury (79. min Mateusz Regling), Jakub Zachara (85. min Jakub Kieliba), Wiktor Smoliński.