Walczyli do końca. Komplet punktów w Środzie Wielkopolskiej

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli w niedzielę Juniorzy Starsi A1. Podopieczni trenera Karola Kiełbika mimo, że przez ponad połowę grali w osłabieniu rzutem na taśmę pokonali Polonię Środa Wielkopolska 2:1.

W tym meczu od początku prowadziliśmy grę, budowaliśmy akcję i stwarzaliśmy sobie dogodne sytuacje. Za każdym razem coś stało nam na drodze. Albo dobrze dysponowany bramkarz gospodarzy, albo futbolówka odbiła się od słupka. Na domiar złego przed przerwą straciliśmy bramkę i zawodnika, który otrzymał czerwoną kartkę. – powiedział trener Karol Kiełbik Kiełbik.

Kakaesiacy gole zdobywali w drugiej odsłonie. W 77. minucie gola zdobył Filip Zakosztowicz, a tuż przed końcem meczu uderzeniem z rzutu wolnego wynik ustalił Patryk Kawecki. Miejscowi na prowadzenie wyszli w 40. minucie kiedy to Dawida Dobrasiaka zaskoczył Jakub Szafrański. Chwilę później, za drugie upomnienie, z boiska musiał zejść Igor Kossowski.

Ani przez moment nie straciliśmy chłodnej głowy. Cały czas byliśmy w posiadaniu piłki i graliśmy swoje. Chłopacy wykonali mega ciężką pracę, czego efektem były dwa gole w końcówce meczu zapewniające nam pierwszy komplet punktów w tym sezonie. – dodał szkoleniowiec Juniorów Starszych.

W następnym meczu, który odbędzie się w niedzielę 8 września, kaliszanie podejmą Odolanovię Odolanów.

***

I liga wojewódzka A1, 01.09.2019, godz. 14:00
Polonia Środa Wielkopolska – KKS Kalisz 1:2 (1:0)
1:0 Jakub Szafrański 40. min, 1:1 Filip Zakosztowicz 77. min, 1:2 Patryk Kawecki 90. min

KKS Kalisz: Dawid Dobrasiak – Michał Gramczewski, Kuba Czarnecki (82. Jakub Stasik), Igor Kossowski, Dominik Bać, Patryk Kawecki, Tomasz Pawłowski, Szymon Bryła, Wiktor Matysiak, Adrian Nyszkiewicz, Filip Zakosztowicz