Ważne zwycięstwo na WM2! KKS II bliżej utrzymania

Passa 3 porażek z rzędu przerwana! Druga drużyna KKS-u wygrywa w meczu 37. kolejki wielkopolskiej ARTBUD IV ligi z SKP Słupca 2:0. Wszystkie gole oglądaliśmy do przerwy, a ich autorem był Marcel Karolak. Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło “Trójkolorowym” wyjść ze strefy spadkowej i awansować na 15. pozycję w tabeli. Do zakończenia sezonu pozostała już tylko jedna kolejka. Wygrana w najbliższą sobotę zapewni utrzymanie na tym poziomie rozgrywkowym w kolejnej kampanii.

“Trójkolorowi” już w 2. minucie stworzyli sobie dogodną sytuację. Z prawej flanki płasko centrował Adam Zadka, ale piłka po uderzeniu innego kakaesiaka odbiła się od słupka. Kilka chwil później celnym strzałem odpowiedzieli goście, ale próba okazała się za słaba. W 20. minucie uderzeniem z główki próbował zdobyć gola Kamil Przysiecki. Na pierwsze trafienie czekaliśmy do 33. minuty. Marcel Karolak, po kontrataku, przelobował w polu karnym bramkarza rywali i w ten sposób otworzył wynik meczu. Zdobyta bramka dodała pewności podopiecznym Piotra Morawskiego. KKS śmielej przemieszczał się w kierunku pola karnego SKP, co w krótkim czasie zaprocentowało groźnymi okazjami Marcela Karolaka i Maurycego Przybyła. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu pierwszej połowy, ponownie Karolak zaprezentował swoją dobrą, strzelecką formę w meczu. Płaskim uderzeniem w kierunku dalszego słupka, drugi raz kakaesiak pokonał goalkeepera rywali, podwyższając w ten sposób prowadzenie.

Tuż po przerwie sporo pracy między słupkami miał Mateusz Baran. Wybronił on dwa groźne strzały drużyny ze Słupcy. Po jednym ze stałych fragmentów, piłka wpadła do bramki, jednak ostatecznie gol dla gości nie został uznany z powodu spalonego. “Trójkolorowi”, mimo zdecydowanie mniejszej ilości okazji w drugiej połowie, dość spokojnie kontrolowali dalszy przebieg meczu. Kakaesiacy szukali swoich kolejnych szans w kontratakach. Z każdą minutą jednak tempo spotkania spadało, pojawiały się także dość proste błędy po obu stronach. W drugiej połowie nie oglądaliśmy już więcej bramek, a druga drużyna KKS-u mogła się cieszyć z przerwania passy 3 porażek.

***
37. kolejka sezonu 2021/2022 wielkopolskiej ARTBUD IV ligi, 19.06.2022, godz. 17:00, Stadion Miejski przy ul. Wał Matejki 2 w Kaliszu
KKS Kalisz II – SKP Słupca 2:0 (2:0)
1:0 Marcel Karolak 33. min, 2:0 Marcel Karolak 43. min.

KKS Kalisz II: Mateusz Baran (C) – Kacper Dudek, Kamil Weber, Kamil Przysiecki (67. min Krzysztof Idźczak), Adam Zadka, Wiktor Staszak, Marcel Karolak (67. min Jakub Kieliba), Maurycy Przybył (87. min Kacper Paluszczak), Mikołaj Wyborny, Michał Bliźniak (73. min Adam Stein), Jakub Zachara (57. min Aleks Kurcbach).

SKP Słupca: Maciej Przygoda – Kacper Zaparty, Oskar Pietrzak (62. min Mateusz Sobczak), Michał Lorencki (C), Piotr Witowski (83. min Kamil Sroka), Igor Sarnowski, Tomasz Koziorowski, Łukasz Michalak (46. min Hubert Grzeszczak), Kacper Kajdan, Szymon Meller (67. min Igor Kuźniewski), Maciej Adamczewski.