Wielkie serca kibiców KKS-u Kalisz

Wielkie, niebiesko-biało-zielone serca, pokazali dziś kibice z najstarszego miasta w Polsce. Kakaesiacy, w ręce lekarzy Oddziału Zakaźnego przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu, a także ratowników medycznych kaliskiego pogotowia, przekazali niezbędne, w walce z koronawirusem, środki ochrony indywidualnej a także zgrzewki wody i ręczniki papierowe, na łączną kwotę 10 tysięcy złotych. To nie koniec zbiórki – sprawdź, jak możesz przyłączyć się do akcji.

Fani Dumy Kalisza, od samego początku epidemii, nie byli bierni całej sytuacji i szybko podjęli decyzję o uruchomieniu zbiórki na rzecz wsparcia kaliskich medyków. Błyskawiczny odzew wszystkich kibiców, a także zaprzyjaźnionych firm spowodował, że dziś kakaesiacy mogli przekazać środki ochronne, a także wodę i ręczniki papierowe na łączną kwotę 10 tysięcy złotych. Były to rękawiczki lateksowe (30 opakowań po 100 szt.), maseczki jednorazowe (1050 szt.), płyn do dezynfekcji (25×500 ml), przyłbice (80 szt.), mydło antybakteryjne (18x5l), krem Nivea (20×250 ml), wodę mineralną (42 zgrzewki) oraz ręczniki papierowe (24 duże rolki). Dodatkowo lekarze otrzymali kawę, ciastka, kilka tysięcy kubków i talerzyków jednorazowych, a także ciepłą pizzę oraz słodkie napoje ufundowane przez Peperoni Pizza.

– Szczególne podziękowania należą się sponsorowi naszego klubu – właścicielowi firmy Pretender oraz zaprzyjaźnionym z nami firmom – Rentol – Kompleksowa Ochrona Przeciwpożarowa, PHUP Gniezno i Grupie AWW, która za pośrednictwem naszej zbiórki wspomogła szpital przekazując 80 litrów płynu do dezynfekcji. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli nas choćby symboliczną wpłatą. – przekazują na swoim profilu kibice “Trójkolorowych”.

To nie koniec akcji, ponieważ zbiórka nadal trwa. Liczy się każda, choćby drobna wpłata! Z całego serca prosimy o udział w zrzutce: https://zrzutka.pl/hpxceh.

| fot. https://www.facebook.com/Kakaesiacy1925/