Wyjazdowa walka o ćwierćfinał Wielkopolskiego Totolotek Pucharu Polski

Już jutro, o godzinie 17:30, podopieczni Ryszarda Wieczorka rozegrają pierwsze, po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, spotkanie o stawkę w ramach 1/8 finału Wielkopolskiego Totolotek Pucharu Polski. KKS Kalisz, na wyjeździe, zmierzy się ze zwycięzcą zmagań w strefie konińskiej, SKP Słupca. Transmisja pojedynku w klubowym kanale KKS TV na YouTube.

Drużyna ze Słupcy, 11 listopada 2019 roku, wygrała Puchar Polski w strefie konińskiej, pokonując w finale Polonus Kazimierz Biskupi 3:0. Awans do 1/8 turnieju wojewódzkiego, zespół V ligi, przypieczętował sensacyjnym zwycięstwem z trzecioligowym Górnikiem Konin. Remis 1:1 w regulaminowym czasie gry rozstrzygnęły wówczas karne, podczas których górą byli słupczanie – 4:1. Sezon 2019/2020 wielkopolskiej V ligi gr. 3, SKP zakończył na 6. miejscu w tabeli, z dorobkiem 29 punktów na koncie. Z 15 pojedynków kampanii, 9 spotkań zakończyło się zwycięstwem naszych rywali, 2 remisem, a 4 razy musieli oni uznać wyższość swoich przeciwników.

KKS Kalisz, z ekipą SKP Słupca, mierzył się w sezonie 2014/2015 IV ligi. Wówczas w pierwszym pojedynku, rozgrywanym u siebie, Duma Kalisza pokonała słupczan 2:1. Rewanż na wyjeździe, w ramach rundy jesiennej, zakończył się wysokim zwycięstwem “Trójkolorowych” 1:5.

Start pojedynku 1/8 finału Wielkopolskiego Totolotek Pucharu Polski, SKP Słupca – KKS Kalisz, już jutro, o godzinie 17:30, na Stadionie Miejskim przy ul. Gajowej 4 w Słupcy. Triumfator rywalizacji zmierzy się ze zwycięzcą meczu Stella Luboń – Sokół Kleczew.

Transmisja spotkania SKP Słupca – KKS Kalisz w klubowym kanale KKS TV na YouTube.