Wyjazdowe zwycięstwo w Turku

Podopieczni Grzegorza Kalka z rocznika 2004 pewnie pokonali na wyjeździe drużynę Tura Turek 4:2, w spotkaniu I ligi wojewódzkiej B1. Wśród kakaesiaków, na listę strzelców wpisali się Marcel Karolak, Kacper Jabłoński oraz dwukrotnie Adam Zadka.

Rywalizacja w Turku rozstrzygnęła się praktycznie w pierwszej połowie. Do przerwy, obie drużyny zdobyły łączenie aż 6 bramek. W kaliskim zespole rezultat otworzył w 10. minucie Adam Zadka, a 5 minut później, prowadzenie podwyższył Marcel Karolak. Zawodnicy Tura w 20. minucie rozpoczęli odrabianie strat, jednak ostatecznie gol Adama Zadki oraz wykorzystana “11” Kacpra Jabłońskiego, pozwoliły ekipie Juniora Młodszego zgarnąć ważne 3 punkty.

– Dobre wejście w mecz spowodowało, że przeciwnik nie atakował dużą liczbą zawodników. Pozwalało to wprowadzać piłkę dokładnie od tyłu. Obrońcy mieli sporo czasu na przygotowanie podania do przodu. Nasi zawodnicy raz po raz stwarzali sytuacje bramkowe. Nie ustrzegliśmy się jednak błędów do przerwy, co wykorzystał przeciwnik, strzelając po składnej akcji bramkę z najbliższej odległości. Druga odsłona meczu przebiegała podobnie. Mimo stworzonych sytuacji, nie udało się nam jednak trafić do siatki gospodarzy. Nasi zawodnicy wykazali chęć do gry i zainkasowali dzięki temu trzy punkty na wyjeździe – skomentował występ swoich podopiecznych trener Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz, Grzegorz Kalek.

***
I Liga Wojewódzka B1 gr. 2, 18.09.2020, godz. 17:00, Turek
MKS Tur 1921 Turek – KKS Kalisz 2:4 (2:4)
Bramki KKS: Marcel Karolak, Kacper Jabłoński, Adam Zadka (2)

KKS Kalisz B1: Mateusz Dominikowski – Adam Stein, Mikołaj Wyborny, Szymon Cieślak (Kamil Weber), Wiktor Kleczewski – Martin Ratajczyk (Alex Lebioda), Patryk Gołębiowski, Patryk Zieliński (Alan Kurcbach) – Marcel Karolak (Emil Kowalski), Kacper Jabłoński, Adam Zadka (Michał Budka).