Wysokie zwycięstwo KKS-u w pierwszym meczu 2020 roku!

Podopieczni Ryszarda Wieczorka pewnie rozpoczęli cykl sparingów w ramach zimowego okresu przygotowawczego. KKS Kalisz pokonał dziś 5:0 drużynę III ligi grupy 1, RKS Radomsko. Bramki dla Dumy Kalisza zdobyli Robert Tunkiewicz, Mateusz Majewski, Nikodem Zawistowski oraz dwukrotnie, z rzutu karnego, Mateusz Żebrowski.

Kadra seniorów KKS-u Kalisz, wróciła do treningów 12 stycznia 2020 roku, a rozegrane spotkane z RKS-em Radomsko było pierwszym test-meczem w ramach zimowego okresu przygotowawczego. Trener Ryszard Wieczorek miał do dyspozycji szeroką kadrę, składającą się z 21 zawodników, co pozwoliło na wystawienie dwóch różnych jedenastek w każdej połowie. W sparingu udziału nie wzięli Kamil Kosut, Damian Poliński, Mikołaj Zawistowski, Andrzej Kaszuba, Mateusz Żytko i Jakub Zachara.

Rywalizacja była okazją do sprawdzenia różnych formacji oraz scenariuszy taktycznych. Przez cały pojedynek, to piłkarze Dumy Kalisza przeważali w posiadaniu piłki i starali się dyktować warunki gry. Momentów cofnięcia się do głębokiej defensywy było niewiele, ale w tych sytuacjach radomszczanie nie potrafił zagrozić poważnie “Trójkolorowym”. Zauważalne było także wysokie tempo akcji, co może świadczyć o poprawnej formie zdrowotnej i wydolnościowej na początku przygotowań do rundy rewanżowej. Mimo towarzyskiego formatu, w meczu nie zabrakło ostrej walki o każdą piłkę. Strzelanie, w 26. minucie spotkania, rozpoczął Robert Tunkiewicz, który wykorzystał prostopadłe podanie, przecinające formację obrońców RKS-u. Kaliska druga linia spisała się dobrze także w 34. oraz 35. minucie, gdy obsłużyła tym razem Mateusza Majewskiego, nowego zawodnika w barwach KKS-u, oraz Nikodema Zawistowskiego. Do przerwy, “niebiesko-biało-zieloni” prowadzili na Majkowskim Wembley 3:0. W drugiej połowie, wymieniony skład kaliskiej drużyny, także zaprezentował solidną postawę. Zabrakło jednak skuteczności w akcjach, a przeciwników, w 57. oraz 81. minucie, uchronił słupek oraz poprzeczka. Kolejne dwie bramki, Duma Kalisza zdobyła po rzutach karnych. Pierwszy z nich, po odgwizdanej przez sędziego ręce przeciwnika, wykorzystał lider strzelców III ligi grupy 2, Mateusz Żebrowski. “Żebro” także zdobył gola po drugiej jedenastce, w 86. minucie, tym razem podyktowanej po faulu na Fabianie Hiszpańskim.

W zbliżającym się tygodniu, jednostki treningowe wypełnią aż dwa sparingi. Pierwszy z nich, już w najbliższą środę, 29 stycznia, ponownie na sztucznej murawie Majkowskiego Wembley, przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu. Rywalem zawodników Ryszarda Wieczorka będzie zespół Pogoni Nowe Skalmierzyce. Kolejny mecz kontrolny w sobotę, 1 lutego. Na wyjeździe, Duma Kalisza zmierzy się z MKS-em Kluczbork.

***
Sparing, 25.01.2020, godz. 12:00, Majkowskie Wembley przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu
KKS Kalisz – RKS Radomsko 5:0 (3:0)
1:0 Robert Tunkiewicz 26. min, 2:0 Mateusz Majewski 34. min, 3:0 Nikodem Zawistowski 35. min, 4:0 Mateusz Żebrowski 55. min k., 5:0 Mateusz Żebrowski 86. min k.

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak (46. min Patryk Pawela) – Damian Ślesicki (46. min Filip Szewczyk), Kacper Górski (46. min Mateusz Gawlik), Paweł Łydkowski (46. min Wiktor Smoliński), Marcin Radzewicz (46. min Mateusz Mączyński), Adrian Łuszkiewicz (46. min Michał Borecki), Robert Tunkiewicz (46. min Daniel Kamiński), Nikodem Zawistowski (46. min Fabian Hiszpański), Sebastian Kaczyński (68. min Robert Tunkiewicz), Kamil Sabiłło (68. min zawodnik testowany), Mateusz Majewski (46. min Mateusz Żebrowski).