Wystartował zimowy okres przygotowawczy 2022!

Za nami pierwszy dzień zimowego okresu przygotowawczego 2022. Oprócz treningu na siłowni, kakaesiacy wykonali ważne badania krwi oraz tkanki tłuszczowej. Jutro podopieczni Bogdana Zająca sprawdzą swoją formę podczas testów wydolnościowych.

Dzień rozpoczął się od zbiórki i spotkań organizacyjnych ze sztabem szkoleniowym oraz kierownictwem klubu. Później każdy z kakaesiaków wykonał badania krwi oraz tkanki tłuszczowej. Po południu, na siłowni Jump Planet, pod czujnym okiem trenera Marcina Kulcentego, zawodnicy zrealizowali trening motoryczny, oparty na sprawdzeniu siły i mocy piłkarzy.

Bogdan Zając, podczas inauguracji zimowego okresu przygotowawczego 2022, miał do dyspozycji aż 32 zawodników. Wraz z pierwszym zespołem trenowali dziś młodzi adepci Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz, Michał Stefaniak (bramkarz) oraz Kacper Dudek (obrońca). Na testach pojawili się również wracający z wypożyczenia Miłosz Matuszewski oraz Tymoteusz Wieczorek. Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli także z KKS-em zawodnicy wystawieni na listę transferową, goalkeeperzy Łukasz Benedykciński i Szymon Czajor. Treningów nie wznowił Bartłomiej Maćczak, który znajduje się na testach w Sokole Aleksandrów Łódzki. Jutro do zespołu dołączy natomiast Néstor Gordillo, który dziś po południu przyjechał do Kalisza.